photo of dollar coins and banknotes

Bocian pożyczki online – opinie

Bocian (pożyczki) jest jedną z wiodących firm pozabankowych. Specjalizuje się w udzielaniu chwilówek i małych kredytów. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj produktów, ponieważ firmy pozabankowe wymagają mniej formalności, a cały proces pożyczkowy trwa zdecydowanie krócej niż w standardowych bankach.

Przyjrzymy się dzisiaj wszystkim informacjom na temat firmy Bocian Pożyczki oraz opiniom i recenzjom klientów. Jeżeli jesteście zainteresowani usługami firmy pożyczkowej, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Bocian – szybkie pożyczki

Bocian Pożyczki należy do firmy Everest Finanse S.A. Oferuje szeroki wybór produktów pozabankowych. Jako jedna z nielicznych firm zrobiła ukłon w stronę swoich klientów i oferuje udzielanie pożyczek w domu tzw. pożyczki domowe, dzięki temu osoby, które korzystają z oferty firmy Bocian Pożyczki, mogą dopełnić wszystkie formalności w zaciszu swojego domu, a pieniądze otrzymują na karcie, którą otrzymują od swojego Doradcy Klienta, a nie jak ma to miejsce w większości firm pożyczkowych – przelewem na konto.

Ponadto samodzielnie ustalasz wysokość pożyczki, jaką chcesz otrzymać. Jak to zwykle bywa w przypadku szybkich pożyczek – decyzje otrzymujesz w kilka minut i musisz dopełnić minimum formalności. Wymagania, które musisz spełnić to:

 • posiadać dowód osobisty,
 • musisz być osobą pełnoletnią oraz taką, która nie ukończyła 74 lat,
 • musisz podać swój numer telefonu,
 • powinieneś mieć stały dochód. Może to być pensja z tytułu wykonywanej pracy (zarówno umowy o pracę, jak i zlecenie czy o dzieło) lub pieniądze otrzymywane z tytułu emerytury, renty czy każdego innego zasiłku. Bocian oferuje również pożyczki rolnikom i przedsiębiorcą.
 • Ponadto warto w tym miejscu wspomnieć, że Bocian Pożyczki jest jedną z niewielu, które świadczą swoje usługi również rolnikom tj. osobą ubezpieczonym w KRUS-ie. Należy w takim wypadku wykazać m.in. ostatnie odcinki z KRUS oraz jakikolwiek rachunek wystawiony na pożyczkobiorcę.
 • Pożyczki Bocian mają również ofertę dla przedsiębiorców. W tym celu należy przedstawić aktualny wpis do CEIDG oraz trzy ostatnie potwierdzenia opłacenia wszystkich obowiązkowych składek.

Bocian Pożyczki stawia na indywidualne podejście i kontakt z klientem, dlatego zawsze po złożeniu wniosku (nawet na stronie internetowej) kontaktuje się ze swoim pożyczkobiorcą i umawia indywidualny kontakt – twarzą w twarz.

Wszystkie osoby, które chcą ubiegać się o finansowanie z firmy Bocian, mogą skontaktować się z doradcą na dwa sposoby:

 • Poprzez złożenie wniosku online na stronie internetowej pożyczkodawcy, gdzie podajesz numer telefonu i czekasz na telefon w celu rozmowy z Doradcą Klienta.
 • Druga opcja to rozmowa przez infolinię Bocian Pożyczki.

Jak widzisz, jeżeli chcesz się ubiegać o pożyczkę, nie musisz tego robić za pośrednictwem Internetu. Formalności możesz dopełnić również poprzez rozmowę telefoniczną. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które nie mają biegłej znajomości Internetu. Po weryfikacji, czyli po złożeniu wniosku lub po zakończeniu rozmowy telefonicznej w ciągu 24 godzin otrzymujesz odpowiedź zwrotną.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji doradca klienta będzie chciał się z Tobą umówić na spotkanie w celu przekazania pieniędzy. Zazwyczaj ma ono miejsce w domu klienta. W firmie Bocian Pożyczki kładzie się duży nacisk na wygodę klientów, dlatego wszystkie formalności można załatwić we własnym domu.

Konsultant podczas rozmowy potwierdzi z Tobą wszystkie formalności – zostanie również zweryfikowany adres zamieszkania, który podałeś we wniosku. Twój doradca klienta ułatwi Ci również zapoznanie się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi warunków umowy. W razie pytań zawsze możesz się do niego zwrócić.

Minimalna kwota pożyczki oferowana przez firmę Bocian to 600 zł natomiast maksymalna to 3000 zł. W przeciwieństwie do chwilówek pieniądze możesz pożyczyć na dłuższy czas tj. na 35, 44 lub 52 tygodnie.

Jak złożyć wniosek przez Internet?

Złożenie wniosku jest bardzo proste. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję:

 • Wypełnij swoje dane osobowe. Formularz wygląda następująco:

 • Następnie wybierz kwotę pożyczki:

 • Kolejnym krokiem jest zadeklarowanie, z jakiego tytułu otrzymujesz dochód.

 

 • Następnie musisz zapoznać się z klauzulą przetwarzania danych osobowych. W tym celu należy ją potwierdzić lub odrzucić:

 • Następnie musisz wyrazić odpowiednie zgody (m.in. na przetwarzanie danych w celach marketingowych, przesyłanie informacji handlowych czy na kontakt doradcy klienta):

 • Następnie musisz wyrazić zgodę na udzielenie pożyczki w domu:

 • Kolejnym krokiem jest weryfikacja nr telefonu:

 • Następnie powinieneś czekać na kontakt zw swoim Doradcą Klienta.

Oferty specjalne

Nie wiele osób wie, ale firma Bocian Pożyczki oferuje dla swoich klientów liczne promocje. Po podpisaniu umowy otrzymujesz kartę do bankomatu, gdzie została przelana cała kwota. Karty możesz używać zarówno podczas zakupów, jak i do wypłaty gotówki. Oprócz tego każdy z klientów za darmo może korzystać ze swojego Profilu Klienta. Jest to dodatkowa (nieodpłatna) usługa oferowana przez Bocian Pożyczki, która gwarantuje dostęp do wszystkich informacji na temat udzielonej pomocy finansowej. Wszystkie informacje na temat tej platformy znajdziesz w swojej umowie pożyczki. Oprócz wyżej wymienianych możliwości, klienci firmy Bocian mogą również korzystać z:

 • Pomocy prawnika – jest to usługa „Prawnik dla domu” oferowana przez AVAILO Sp. z o. o. Usługa ta jest dobrowolna, jednak decydując się na nią, klienci mają dostęp do porad prawnych zarówno związanych z życiem prywatnym, jak i z zakresu podatków.
 • Ubezpieczenia domu – usługa jest oferowana przez AXA. Jest również dobrowolna, a przed zawarciem umowy, zachęcamy do zapoznania się ze Szczególnymi Warunkami Ubezpieczenia.
 • Doradcy Informatycznego – usługa jest oferowana przez BZ Group Sp. z o. o. Jest to dodatkowa opcja, o której więcej informacji znajdziesz w Regulaminie i Ogólnych Warunkach.
 • Ubezpieczenia po wypadku – dodatkowe ubezpieczenie jest oferowane przez firmę AXA. Usługa ta jest dodatkowa oraz dobrowolna. Przed zawarciem umowy należy jednak szczegółowo zapoznać się z Warunkami Umowy.
 • Bezpieczne Zdrowie – usługa ta jest również oferowana przez AXA. Dodatkowe ubezpieczenie jest dobrowolne dla klientów firmy Bocian Pożyczki.

Często w firmach pozabankowych możesz się spotkać z promocją „Pierwsza pożyczka gratis” – takie same promocje organizuje dla nowych klientów Bocian Pożyczki. Warto śledzić aktualności na stronie internetowej.

Na jakich warunkach są udzielane pożyczki?

Proces wnioskowania o pożyczkę w Bocian Pożyczki jest bardzo prosty i przyjemny. Jednak każdy pożyczkobiorca musi spełnić pewne wymagania tj.:

 • Trzeba posiadać dowód osobisty.
 • Trzeba być osobą pełnoletnią. Pożyczki Bocian są udzielane osobą do 74 roku życia.
 • Trzeba mieć nadany nr PESEL.
 • Trzeba posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.
 • We wniosku trzeba podać swój stały adres zamieszkania. Należy również przedstawić tytuł własności lokalu. Możesz przedstawić umowę najmu, akt notarialny, akt własności ziemi, jak i imienny rachunek za media wystawiony na nazwisko klienta czy korespondencję.
 • Należy również posiadać stałe źródło dochodu – nie musi to być pensja. Może to być renta, emerytura lub inny zasiłek.
 • W przypadku ubiegania się o pożyczkę z Bocian nie musisz przedstawiać zaświadczenia o osiąganych dochodach. W przypadku pobierania renty czy emerytury musisz przedstawić decyzję o przyznaniu świadczenia.

Pieniądze z pożyczki Bocian możesz przeznaczyć na dowolny cel – również na spłatę innego zobowiązania. Pamiętaj jednak, że każda firma pozabankowa sprawdza informacje w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) lub bazach dłużników .

Ważna informacja! Wszystkie osoby, które nie będą dotrzymywały terminu spłaty pożyczki, zostają wpisane do baz dłużników, dlatego dobrze jest przemyśleć swoje możliwości i przeliczyć łączne zobowiązanie wobec wszystkich banków i instytucji.

Pamiętaj, że zawsze możesz odstąpić od umowy z każdą firmą, również z Bocian Pożyczki. W tym celu musisz wypełnić odpowiedni formularz, który znajdziesz na stronie internetowej. Dokument należy wysłać do właściwej placówki finansowej. W takiej sytuacji masz 30 dni na zwrócenie wszystkich pieniędzy wraz z odsetkami.

Wniosek o pożyczkę gotówkową

Jak już wspomnieliśmy, sam wniosek o pożyczkę możesz złożyć przez stronę internetową lub rozmowę telefoniczną. Warto w tym miejscu jednak wspomnieć, że firma Bocian Pożyczki, jako jedna z nielicznych wyróżnia się usługą terenowej obsługi klienta. Co to oznacza w praktyce?

Pożyczka domowa to nic innego, jak przekazanie karty kredytowej z pieniędzmi w domu pożyczkobiorcy. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, umawiasz się na spotkanie ze swoim doradcą kredytowym i otrzymujesz kartę. Możesz nią płacić za zakupy w sklepie, jak i wypłacić gotówkę w bankomacie. Jest to bardzo wygodne. W przeciwieństwie do innych firm udzielających chwilówek nie jest wymagane konto bankowe. Podczas spotkania z doradcą otrzymujesz kartę kredytową.

Takie spotkania oznaczają niestety dłuższy proces wnioskowania, niż jest to w przypadku popularnych chwilówek na dowód osobisty. Jest to jednak gwarancja, że razem ze swoim doradcą kredytowym przeanalizujesz swoje możliwości finansowe. Będziesz mógł się również dokładnie zapoznać z umową i w razie jakichkolwiek niejasności poprosić o wytłumaczenie danego punktu. W takim wypadku pozorna wada firmy Bocian Pożyczki przeradza się ogromną zaletę

Możliwość otrzymania pożyczki dla osób zadłużonych

Niewiele osób wie, ale pożyczki Bocian są również przeznaczone dla osób zadłużonych. Podczas starania się pomoc finansową nikt Cię nie zapyta, jaki jest cel Twojej pożyczki. Możesz ją wydać na wszystko – na wakacje, remont czy nawet spłatę poprzedniego zobowiązania w przypadku negatywnej historii kredytowej.

Za nim podpiszesz jakąkolwiek umowę, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

 • Po pierwsze nie zapominaj o odpowiedzialności, jaka spoczywa na osobie (w tym wypadku Tobie), która otrzymała pożyczkę. Przed zawarciem umowy dokładnie przemyśl swoje możliwości, co do terminowej spłaty pożyczki. Jest to bardzo ważne, ponieważ dokładnie przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej uchroni Cię przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia.
 • Porozmawiaj z doradcą klienta. Pozwoli Ci on oszacować, Twoje możliwości spłaty zadłużenia oraz wykona symulację pożyczki. Wysokość raty pożyczki powinna być dostosowana do Twoich możliwości finansowych.
 • Dokładnie przeczytaj wszystkie informacje zawarte w umowie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, poproś doradcę klienta o wytłumaczenie. Pod żadnym pozorem nie podpisuj umowy pożyczki, jeżeli jej nie rozumiesz.

Bocian pożyczki – profil klienta

Firma Bocian Pożyczki oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do profilu klienta. Do zalogowania się potrzebujesz tylko PESEL-u i hasła. Dostęp do profilu klienta gwarantuje wiele możliwości:

 • dostęp do wszystkich informacji o swojej umowie zawartej z Bocian Pożyczki,
 • dostęp do historii spłaty pożyczki,
 • informacje na temat spłaconej części i pozostałej kwoty do spłaty,
 • uzyskujesz możliwość sprawdzania salda karty w Bocian Pożyczki,
 • możesz również zmienić wszystkie swoje dane kontaktowe, (np. w razie przeprowadzki),
 • wszystkie dane kontaktowe swojego Doradcy Klienta, w razie problemów czy niejasności,
 • aktualności, komunikaty i ciekawostki oferowane przez firmę Bocian Pożyczki.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki

Niezwykle ważne przed zaciągnięciem pożyczki jest oszacowanie swoich możliwości, co do jej spłaty. Popisując umowę z Bocian Pożyczki zobowiązujesz się do spłacania swojego zobowiązania w określonych ratach i czasie. Wiadomo jednak, że życie czasami pisze nam różne scenariusze i nie zawsze jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę w pierwotnym terminie, dlatego też firma Bocian Pożyczki jest elastyczna dla takich klientów.

Musisz jednak przed terminem raty skontaktować się ze swoim doradcą i wspólnie znaleźć rozwiązanie tego problemu. W przypadku opóźnień w spłacie pożyczki musisz się liczyć z naliczeniem dodatkowych odsetek. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie sprawdzić, jakie są koszty pożyczki. Wszystkie informacje znajdziesz w swojej umowie.

Jak wygląda spłata pożyczki?

O ile umowa pożyczkowa jest zawierana w domu klienta, to spłata już tak nie wygląda. Każdy z klientów ma możliwość spłaty zdalnej swojego zobowiązania. Jest to możliwe przez kartę płatniczą, BLIK, standardowy przelew czy Google Pay.

Ponadto Bocian Pożyczki umożliwiają spłatę zobowiązania zgodnie z ratami rozpisanymi w umowie lub wcześniej (w całości). Przed całkowitą spłatą zobowiązania musisz jednak sprawdzić w umowie pożyczkowej, czy z tego tytułu nie poniesiesz dodatkowych kosztów.

Pamiętaj również, aby przed zawarciem umowy sprawdzić, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to bardzo ważne, ponieważ oznacza, ile w rzeczywistości zapłacisz za swoją pożyczkę w Bocian Pożyczki. Warunki udzielenia oraz dodatkowe koszty związane z kredytem znajdziesz w przygotowanej dla Ciebie umowie. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z infolinią.

Bocian pożyczki – opinie klientów

Przed skorzystanie z usług w firmie pożyczkowej warto zapoznać się z jej opiniami. W związku z tytułem dzisiejszego artykułu weźmiemy pod lupę Bocian Pożyczki. Tak jak wspomnieliśmy, należy ona do firmy Everest Finanse S.A. Warto również przejrzeć ranking pożyczek przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Poniżej przedstawiamy opinię klientów na temat „Bocian Pożyczka”.

 1. bocian pożyczki - opinie
 2. bocian pożyczki - opinie
 3. bocian pożyczki - opinie
 4. bocian pożyczki - opinie

One thought on “Bocian pożyczki online – opinie

 1. O Bocianie chyba każdy słyszał. A jeśli nie to warto sprawdzić ich ofertę. Kilka razy korzystałam u nich z pożyczek i nigdy nie było żadnych problemów. Jestem rolniczką i nie każda firma akceptowała odcinki z KRUS, a w Bocianie tak. Prosty do wypełnienia wniosek. Szybka weryfikacja. Spotkanie z doradcą. Jeszcze szybsza wypłata pieniędzy – doradca dostarcza je do domu. Wszystko do ustalenia z konsultantem, który kontaktuje się z nami po złożeniu wniosku.

Comments are closed.