one banknote

Credy – pożyczki online

Zbliżające się wakacje, zepsute auto stojące u mechanika, a może chęć rozwoju. Nie ważne, jaką masz potrzebę. Prawdopodobnie do jej realizacji potrzebujesz gotówki, której niestety nie masz. Niska pensja i wysokie wydatki to bez wątpienia wielka przeszkoda w realizacji planów i marzeń. Masz jednak szansę to zmienić. Wspomóc się pożyczką!

Credy – o firmie

Na rynku funkcjonuje dużo firm świadczących pośrednictwo pożyczkowe. Jedną z tych firm jest Credy, czyli estońskie przedsiębiorstwo wspierająca konsumentów w pozyskiwaniu pożyczek online.  Firma funkcjonuje na rynku już od 2008 roku, a swoje usługi świadczy w wielu krajach nadbałtyckich.

Wchodzące w skład spółki Traffic Control OU Credy, przez czas swojego funkcjonowania wzięło udział w pośredniczeniu aż 585 tysięcy pożyczek. Łączna suma transakcji z udziałem Credy wynosi ponad 886 milionów złotych.

Portal internetowy przygotowany i obsługiwany przez Credy pozwala na uzyskanie pożyczki u jednego z pożyczkodawców. Korzystając z systemu pośrednika, możesz otrzymać ofertę od takich firm, jak m.in.:

To tylko niektóre firmy pożyczkowe, których oferty otrzymasz. Korzystając z systemu Credy, pożyczkodawców będzie zdecydowanie więcej, niż zostało wymienionych wyżej.

Co może zaoferować Ci Credy?

Credy jak międzynarodowa firma współpracująca z licznymi firmami pożyczkowymi, specjalizuje się w pośrednictwie pożyczkowym. Decydując się na współpracę z Credy, otrzymasz stronę internetową, formularz kontaktowy oraz panel klienta.

Credy oferuje klientom pośrednictwo pożyczek krótkoterminowych, czyli tzw. Chwilówek. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a portal automatycznie dobierze Ci najlepszą dostępną ofertę pożyczki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? W dalszej części artykułu znajdziesz wszystkie ważne informacje dotyczące firmy.

 

Do kogo skierowana jest oferta Credy?

Nie ma znaczenia to, ile masz lat. Możesz mieć 18, 30, a nawet 50 lat. Każdy ma prawo do marzeń, celów oraz dodatkowej gotówki. Oferowane usługi skierowano właśnie do tych, którzy potrzebują dodatkowej gotówki. Bez znaczenia na cel, jaki chcą dzięki niej osiągnąć.

Chcesz skorzystać z oferty przygotowanej przez Credy? Warunki, jakie musisz spełnić, aby złożyć wniosek o pożyczkę to m.in.:

 1. Być osobą pełnoletnią w rozumieniu polskiego prawa oraz posiadać dowód osobisty;
 2. Posiadać regularny dochód;
 3. Być zameldowanym na terytorium Polski;
 4. Mieć aktywne konto bankowe, założone pod swoim imieniem i nazwiskiem.

Pamiętaj, że powyższe punkty, są jedynie podstawowymi wymaganiami do podpisania umowy o pożyczkę. To, jakie jeszcze warunki będziesz musiał spełnić, zależy od firmy pożyczkowej. Każda bowiem może mieć nieco inne zasady udzielania pożyczek.

Jak wygląda proces przyznawania pożyczki w Credy?

Jak pewnie się domyślasz, proces przyznawania pożyczek jest obecny w każdej organizacji świadczącej usługi finansowe. Tak samo jest też w przypadku Credy.

“Zbędne procedury i biurokrakcja” – tak opisałbyś niektóre firmy pożyczkowe i banki, z którymi miałeś okazję już współpracować?

W tym przypadku jest inaczej. Wszystkie potrzebne czynności ograniczono do minimum. Wnioski są wypełnianie i wysyłane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Znajdziesz go na portalu internetowym należącym do Credy. Od zdobycia potrzebnych środków dzieli Cię tylko kilka kroków:

 1. Wybranie kwoty, jakiej potrzebujesz oraz okresu spłaty za pośrednictwem Credy;
 2. Uzupełnieni wniosku o pożyczkę – Do jego wypełnienia będziesz potrzebować, takich danych, jak: imię, nazwisko, numer telefonu, adres email, PESEL, numer rachunku bankowego, numer dowodu osobistego, wykształcenie, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, adres zamieszkania, sytuacji mieszkaniowej oraz forma zatrudnienia;
 3. Weryfikacja Twojej tożsamości – Firma do weryfikacji danych podanych we wniosku pożyczkowym wykorzysta przelew weryfikacyjny. Zostaniesz poproszony o wykonanie przelewu w wysokości 1 grosza lub 1 złotówki na podany rachunek bankowy;
 4. Decyzja pożyczkowa – na tym etapie otrzymujesz decyzje o przyznaniu lub odmowie udzielenia pożyczki. W przypadku ponad 92% wniosków decyzja pożyczkowa jest pozytywna. Masz więc niewielką szansę na odrzucenie wniosku;
 5. Wypłata pożyczki – w zdecydowanej większości przypadków wypłata pożyczki następuje od razu po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Tak rysuje się ogólna ścieżka uzyskania dodatkowych środków za pośrednictwem Credy.

Kiedy konkretnie kwota pożyczki zostanie wypłacona?

Możliwość wysłania wniosku o pożyczkę za pośrednictwem Credy jest dostępny przez cały tydzień, bez znaczenia na porę dnia czy nocy. Wypełnienie wniosku zajmie Ci niecały kwadrans. Weryfikacja danych za pomocą przelewu weryfikacyjnego oraz wydanie decyzji pożyczkowej zajmie kilkanaście minut do pół godziny.

Wypłata udzielonej pożyczki może zająć od 15 minut do nawet jednego dnia roboczego. Zatem, na czas wypłaty pożyczki składa się:

 • Wypełnienie wniosku – do 15 minut,
 • Weryfikacja danych oraz otrzymanie decyzji pożyczkowej – do 30 minut,
 • Wypłata pożyczki – od nawet 15 minut do następnego dnia roboczego.

Środki z pożyczki otrzymasz maksymalnie w następnym dniu roboczym. Jest to jednak nieczęsta sytuacja. Zazwyczaj pieniądze otrzymasz niedługo po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej.

 

Proces weryfikowania klienta w bazach dłużników przez Credy.

Z uwagi na fakt, że Credy jest jedynie pośrednikiem między klientami a firmą pożyczkową, firma nie będzie nigdzie sprawdzać potencjalnych pożyczkobiorców. To, czy ktoś sprawdzi Twoją historię zobowiązań, zależy tylko od firmy pożyczkowej. Zazwyczaj jednak ten etap jest pomijany.

Jeśli jednak jakaś organizacja będzie chciała Cię sprawdzić, sięgnie do tych baz:

Pamiętaj, że nawet jeśli jesteś wpisany na jednej z powyższych list, dalej masz szansę na otrzymanie pożyczki. Nie skreśla Cię to z otrzymania pomocy finansowej.

Panel klienta – centrum dowodzenia.

Credy jako nowoczesny portal pośredniczący w udzielaniu pożyczek, poszedł wraz z duchem czasu. Na swoim portalu przygotował oddzielną podstronę poświęconą klientowi. Znajdziesz tam wszystkie swoje dane i sprawy.

Konto jest automatycznie tworzone, przy wysyłaniu wniosku o udzielnie pożyczki. Żeby się na nie zalogować, musisz skorzystać z guzika w prawym górnych rogu strony. Potem zostaniesz poproszony o wprowadzenie adresu email oraz hasła.

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła do konta, możesz skorzystać z opcji: “Nie pamiętam mojego hasła”. Klikając w przycisk, zostaniesz poproszony o podanie adresu email. Następnie otrzymasz wiadomość z informacjami o dalszym postępowaniu.

Specjalna promocja przygotowana dla nowych klientów Credy.

Każdy nowy klient ma prawo do otrzymania darmowej pierwszej pożyczki. Co to oznacza? Krótko mówiąc, oddajesz tyle, ile pożyczyłeś. Ofertę charakteryzuje:

 • Krótki czas trwania zobowiązania,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosząca 0%,

Pamiętaj jednak, że aby promocja została uwzględniona, Twoje zobowiązanie nie może być:

 • Większe niż 2000 złotych,
 • Okres spłaty może wynosić minimum 1 dzień do maksymalnie 31 dni.

Spełnienie tych warunków zagwarantuje Ci darmową pożyczkę – nie poniesiesz kosztów prowizji ani oprocentowania.

Każda kolejna pożyczka będzie już posiadała koszty, na które składa się:

 • Prowizja pożyczkodawcy,
 • Oprocentowanie,
 • Opłata przygotowawcza.

Decydując się na nową chwilówkę, musisz pamiętać o dodaniu do wartości pożyczki powyższych punktów. Sumując te kwoty, otrzymasz ostateczną kwotę, jaką musisz zwrócić.

Opóźnienie w spłacie – co wtedy zrobi Credy?

Brak lub opóźnienie spłaty zobowiązania finansowego wiąże się niestety z pewnymi konsekwencjami. Zobacz, co może Ci grozić:

 1. Naliczenie odsetek za opóźnienie. Są one liczone od pierwszego dnia przeterminowania się pożyczki;
 2. Wysyłania monitów i przypomnień;
 3. Rozpoczęcie windykacji terenowej;
 4. Odsprzedanie długu firmie windykacyjnej;
 5. Skierowanie sprawy do sądu. Kosztami rozprawy zostanie obciążony dłużnik;
 6. Egzekucja komornicza;
 7. Wpis do rejestru dłużników.

Masz jednak możliwość uniknięcia tych nieprzyjemności. Oto dwie opcje:

 • Możesz spłacać terminowo zobowiązanie,
 • lub jeśli masz kłopoty finansowe skontaktować się z firmą pożyczkową.

Pamiętaj, że Credy to tylko firma pośrednicząca. Skutecznie negocjować warunki spłaty, możesz jedynie bezpośrednio z firmą pożyczkową.

Credy – opinie i recenzje. Co o firmie myślą konsumenci?

Ogólny wydźwięk wszystkich opinii i recenzji dotyczących pośrednika jest pozytywny. Wśród klientów, za największe plusy współpracy z Credy, padają takie argumenty, jak:

 • Prosta i przejrzysta w obsłudze strona internetowa,
 • Długi staż firmy na rynku,
 • Szybki czas udzielenia pożyczki,
 • Dostęp do wielu zróżnicowanych pożyczkodawców.

Są jednak i głosy neutralne. Klienci, którzy mają nijaki stosunek do Credy, jako argument najczęściej podają niską kwotę maksymalnej pożyczki.

Credy – informacje kontaktowe z firmą.

Credy stawia na kontakt z klientami. Jeśli masz jakieś pytania do pośrednika, możesz się z nim skontaktować za pośrednictwem formularza kontaktowego. Znajdziesz go na stornie internetowej Credy. Jeśli wolisz, możesz również zdecydować się na bezpośredni kontakt, wysyłając wiadomość na adres email: [email protected].

Masz pytania dotyczące otrzymanej pożyczki? Niezbędne informacje udzieli Ci, Twój pożyczkodawca. Jego dane, powinieneś znaleźć, wchodząc w zakładkę “Kontakt” na stronie określonej firmy pożyczkowej.

Wiesz już chyba wszystko o Credy. Teraz możesz ocenić, czy chcesz podjąć z nimi współpracę. Wiesz, ile trwa okres przyznania pożyczki. Jak wygląda proces spłaty zobowiązania oraz poznałeś najczęściej wymieniane atuty Credy.

Nie czekaj i podejmij decyzję. Pora sięgnąć po dodatkową gotówkę.

One thought on “Credy – pożyczki online

 1. Często korzystam z pożyczek i zawsze przez Credy. Dzięki Credy mogę w jednym miejscu otrzymać oferty z różnych firm pożyczkowych i wybrać aktualnie najkorzystniejszą. Nie mają wymogów co do wieku, a to dla mnie ważne, bo nie wszędzie można wziąć pożyczkę po 50 r.ż. Wystarczy mieć meldunek, regularny dochód i konto bankowe. Szybko, bez zbędnych procedur, wszystko online. Szybka decyzja kredytowa i wypłata. Wygodnie i bezproblemowo.

Comments are closed.