person holding black iPhone displaying stock exchange

Najtańsze pożyczki online, pozabankowe na raty

Niespodziewane wydatki mogą zaskoczyć każdego. Czasami, aby ruszyć z miejsca, potrzebny jest duży zastrzyk finansowy oraz elastyczne możliwości spłaty długu. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, a na pożyczkę w banku nie możesz liczyć, warto poszukać innych rozwiązań.
Sprawdź, jakie możliwości dają Ci instytucje i firmy finansowe i gdzie możesz dostać najtańsze pożyczki ratalne pozabankowe.

Czym jest pożyczka pozabankowa na raty?

Pożyczka pozabankowa na raty jest produktem finansowym, oferowanym przez firmy lub instytucje finansowe. Od chwilówek odróżnia je to, że są udzielane na sporo wyższe kwoty, a klienci mają możliwość spłacać je w comiesięcznych ratach. Na zwrot pożyczki ratalnej klienci mają kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy.
Zdarzają się sytuacja, gdy najtańsze pożyczki online są spłacane w ratach, co tydzień. Wszystko zależy od umowy. Jeśli ta forma byłaby dla Ciebie wygodniejsza, sprawdź, która z firm oferuje taki produkt i na jakich warunkach.

Jakie formalności są przy pożyczce na raty?

Pożyczki na raty opiewają na wyższe kwoty i są spłacane przez dłuższy okres, dlatego pożyczkobiorca musi dopełnić kilku formalności. A te różnią się między sobą, w zależności od pożyczkodawcy. Czasami wymaga on dodatkowego zabezpieczenia jak np. zastawu (na nieruchomość czy samochód) albo podpisu poręczyciela. Są sytuacje, że firmy oferują pożyczki ratalne tylko swoim klientom, którzy korzystali z innych pożyczek gotówkowych i spłacili je w terminie.

Jak znaleźć najtańszą pożyczkę na raty?

Firmy pożyczkowe prześcigają się w najlepszy ofertach dla swoich klientów i co chwilę oferują nowości. Jednak, gdy siadasz przed komputerem i śledzisz różne informacje, szybko możesz się pogubić. Najtańsze pożyczki, najtańsze pożyczki bankowe, najtańsze pożyczki pozabankowe, najtańsze pożyczki gotówkowe i tak dalej… Czytasz, przeglądasz i po chwili nie wiesz nic. Nie jesteś pewien, czego chcesz, zaczynasz się zastanawiać, na co zwracać uwagę i co przeglądać.
Ta różnorodność daje klientowi wiele możliwości i duży wybór, jednak może wprowadzać zamieszanie. Zanim więc zupełnie pogubisz się w tych detalach, zacznij od podstaw – 3 pojęć, które warto znać i które mogą pomóc podczas poszukiwań i porównywania ofert.

  1. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. To wskaźnik, dzięki któremu możesz wygodnie zestawiać ze sobą różne oferty i firmy. RRSO określa całkowity koszt Twojego kredytu.
  2. Odsetki pożyczki to koszt, jaki ponosisz w zamian za korzystanie z produktu bankowego i ofiarowanego kapitału. Zawsze należy sprawdzić w ofercie ich wysokość, nie zapominając o odsetkach karnych, które mogą zostać naliczone, w przypadku braku spłaty raty pożyczki.
  3. Prowizja to wynagrodzenie dla firmy za obsługę i wykonane czynności. Z reguły naliczana jest jednorazowo.

Jeśli czujesz się zagubiony, przeglądając kolejną ofertą, skupienie się na 3 powyższych wskaźnikach będzie pomocne. Pamiętaj jednak, że ilu klientów, tyle potrzeb, czasami o skorzystaniu z danego produktu finansowego mogą zadecydować niuanse, które w danym momencie są istotne. Jeśli jednak chcesz skupić się na fakcie, która pożyczka ratalna jest najtańsza, szukaj takiej z możliwie najniższym RRSO.