person holding fan of 100 us dollar bill

Platforma Banku Ochrony Środowiska dla firm, czyli specjalna oferta proekologiczna dla przedsiębiorstw

BOŚ Bank specjalizuje się w proekologicznych produktach finansowych, wspierając w ten sposób zieloną transformację polskich firm i samorządów.

Dlaczego warto postawić na inwestycje proekologiczne

Coraz więcej firm decyduje się na inwestycje proekologiczne. Pierwszym krokiem najczęściej jest instalacja nowych systemów zasilania w energię i ciepło z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Ponadto, przedsiębiorstwa modernizują procesy technologiczne, kupują dodatkowe wyposażenie oraz nowe proekologiczne maszyny. Inwestycje te skutkują obniżeniem kosztów eksploatacyjnych, budują pozytywny wizerunek firm, a także są elementem przewagi konkurencyjnej.

Specjalna oferta proekologiczna od BOŚ Banku…

Firmy planujące realizację projektów proekologicznych, których efektem będzie poprawa środowiska naturalnego, mogą skorzystać ze specjalnych kredytów BOŚ Bank oferowanych na warunkach preferencyjnych. Wśród nich są m.in. EKOkredyt inwestycyjny, EKOkredyt dla oszczędnych, czy kredyt na OZE (odnawialne źródła energii). Finansowanie inwestycji ekologicznych obejmuje doradztwo w doborze rozwiązania finansowego dopasowanego do potrzeb danej firmy, opracowanie indywidualnych warunków kredytu oraz wybór optymalnej struktury finansowania. W ramach współpracy z BOŚ Bankiem, klienci banku mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia ekologów współpracujących z bankiem, którzy doradzą w wyborze odpowiedniej technologii. BOŚ Bank oferuje też pomoc w skorzystaniu z programu „Mój elektryk” i uzyskaniu dopłat do leasingu samochodów zeroemisyjnych.

Platforma dostosowana do potrzeb klientów

Warto podkreślić, że BOŚ Bank wprowadza nowe produkty finansowe ściśle dostosowane do potrzeb swoich klientów. Bank regularnie prowadzi badania ankietowe wśród firm. Prezesi i menedżerowie odpowiadają na pytania na temat preferowanego sposobu finansowania i pożądanej obsługi bankowej. Na tej podstawie BOŚ Bank konstruuje ofertę. Z badania IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie Banku Ochrony Środowiska wynika, że dla 59 proc. firm z sektora MSP podejmowanie działań proekologicznych jest ważne w kontekście budowanego biznesu, a 49 proc. uważa, że walor ekologiczny ich przedsięwzięć jest istotny dla kontrahentów. Dwadzieścia  procent respondentów zdecydowałoby się na instalację fotowoltaiczną. 18 procent  na wymianę źródła energii lub ogrzewania, a 14 proc. zmieniłoby tabor na bardziej ekologiczny. Mniejszą popularnością cieszy się wymiana oświetlenia na energooszczędne (9 proc.), termomodernizacja (8 proc.) oraz działania pozwalające na ograniczenie zużycia materiałów i surowców (7 proc.).

Zielone inwestycje Bossa

Także dom maklerski BOŚ Banku ma zieloną ofertę dla inwestorów. Na platformie Bossa można inwestować w akcje i obligacje o charakterze ekologicznym. Notowania Bossa można sprawdzać po zalogowaniu się do systemu domu maklerskiego BOŚ Banku. Bossa jest dostępna także wersji mobile.