1 US dollar banknote close-up photography

Pożyczka online na PESEL

Szybka pożyczka na PESEL może być dobrym rozwiązaniem, żeby sfinansować bardzo pilne wydatki. Sprawdzamy, jak działa taka pożyczka, jakie ma zalety i jak o nią wnioskować. Nie zabraknie także kwestii związanej z bezpieczeństwem.

Bywają sytuacje, gdy błyskawiczne pożyczenie pieniędzy ma kluczowe znaczenie. Może to dotyczyć nagle powstałej dziury w domowym budżecie, niespodziewanych wydatków, pilnej opłaty związanej z leczeniem itd. W każdej z takich sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać pozabankowa pożyczka na sam PESEL.

 

Jak działa pożyczka na PESEL?

Pożyczka na PESEL jest tak naprawdę pewną wariacją pożyczki na dowód. W jednym i drugim przypadku najczęściej trzeba podać te same dane. Konieczne jest zatem podanie numeru PESEL, ale i nierzadko trzeba wpisać do wniosku również serię i numer dowodu osobistego. Ideą takich produktów, jak pożyczka na sam PESEL, jest maksymalne uproszczenie formalności i skrócenie czasu od złożenia wniosku do wypłaty pieniędzy.

 

Jak wnioskować o pożyczkę tylko na PESEL?

Pożyczki na PESEL to najczęściej chwilówki dostępne przez Internet. To oznacza, że konieczne jest wejście na stronę www pożyczkodawcy. Tam wybiera się najpierw kwotę oraz okres spłaty, a potem trzeba wypełnić wniosek o pożyczkę. W przypadku pożyczek na sam PESEL formularz nie jest mocno rozbudowany. Wprowadza się tylko podstawowe dane, w tym właśnie numer PESEL. Cały proces jest przeważnie zautomatyzowany. Warto jednak pamiętać, że im mniej danych żąda od nas pożyczkodawca, tym większe ponosi ryzyko, a to zwykle rekompensuje sobie drogimi pożyczkami.

 

Szybka pożyczka na PESEL – zalety

Wspomnieliśmy już, że najczęściej pożyczka tylko na PESEL jest droga i ma krótki okres spłaty. A jakie zalety ma taki produkt pożyczkowy? Dużym plusem pożyczek na PESEL jest możliwość bardzo szybkiego pożyczenia pieniędzy. Do tego formalności są zwykle ograniczone do niezbędnego minimum, a cały proces jest zautomatyzowany. Przeważnie szybka pożyczka na PESEL nie wiąże się z tak dokładną weryfikacją, jak inne pożyczki czy kredyty. Trzeba się jednak pogodzić z dużymi kosztami takiej pożyczki.

 

Pożyczka na PESEL a wyłudzenie

Na koniec warto wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa w kontekście pożyczek na PESEL. To numer, który zostawiamy w różnych miejscach i ktoś może się przecież podszyć pod inną osobę, zaciągając na jej konto pożyczkę tylko na PESEL. Co prawda pożyczkodawcy deklarują, że używają nowoczesnych narzędzi antyfraudowych, ale ich skuteczność bywa różna. Jeśli zatem obawiamy się, że ktoś może wziąć pożyczkę na nasz PESEL, najlepiej co pewien czas sprawdzać raport BIK.

Pożyczka na PESEL jest szybka, ale zwykle jest również droga. Warto zatem zastanowić się, czy rzeczywiście potrzebujemy gotówki „na już” i jesteśmy skłonni za to więcej zapłacić.