person writing on white notebook

Pożyczka oddłużeniowa SKOK

Nie zawsze jesteśmy w stanie przygotować się finansowo na każdą okoliczność. Utrata pracy, wypadek, choroba dziecka. To ludzkie dramaty, które często prowadzą do dramatów w sferze finansowej. Wtedy łatwo jest wpaść w spiralę zadłużenia. Bezradność prowadzi do kolejny pożyczek i kolejnych kredytów, które mają zaspokoić już istniejące potrzeby innych wierzycieli. To może doprowadzić do sytuacji, w której stały miesięczny dochód trafia od razu na konta wierzycieli, a osoba zadłużona zmuszona jest sięgać po kolejne kredyty i pożyczki, by przeżyć z miesiąca na miesiąc. Istnieją jednak nowoczesne usługi bankowe, które mogą pomóc każdemu konsumentowi stanąć na nogi niezależnie od skali jego kłopotów finansowych. Pożyczka oddłużeniowa to mechanizm skuteczny i sprawdzony.

 

Na czym polega oddłużanie?

Oddłużenie to forma pomocy w przywróceniu zdolności finansowej.

Pożyczka może być jedynym wyjściem, gdy negocjacje z wierzycielami nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dzięki pożyczce osoba zadłużona może uwolnić się od  komornika, zadbać o spłatę kredytów bankowych, kart kredytowych, czy popularnych chwilówek. Zaletą tego rozwiązania jest jedna stała rata dopasowana do naszych możliwości zamiast wielu rozbitych płatności. Trzeba pamiętać — kilka mniejszych zobowiązań kosztuje nas więcej niż jedna skonsolidowana płatność.

 

SKOK i oferta oddłużeniowa

Dzisiejsza oferta finansowa jest bardzo różnorodna, ale decydując się na pożyczkę oddłużeniową, warto pochylić się nad ofertą Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, czyli tzw. SKOK-ów. Pożyczka oddłużeniowa w SKOK-u to nowa propozycja dla osób z wieloma zobowiązaniami i sporym zadłużeniem. Limit wnioskowania to, aż 200 tysięcy złotych. Finansowanie mogą otrzymać nawet osoby w trakcie postępowania komorniczego lub windykacyjnego i te z negatywną historią w BIK.

 

Warunki kwalifikacji do pożyczki oddłużeniowej

Głównym kryterium jest posiadanie stałego dochodu z tytułu wykonywanej pracy, emerytury, czy renty. Jeśli osoba zadłużona aplikuje o kwotę mniejszą niż 30 tysięcy złotych, wówczas pożyczka może zostać udzielona bez konieczności zabezpieczenia. W praktyce oznacza to, że posiadanie jakiejś nieruchomości przez kandydata nie jest warunkiem koniecznym przyznania mu pomocy finansowej przez SKOK. Koniecznym może być za to poręczenie wierzyciela. To oznacza, że inna osoba deklaruje, że w razie niedopełnienia obowiązków związanych z obsługą długu, ona przejmie zobowiązania. Natomiast, jeśli osoba zadłużona aplikuje o kwotę wyższą niż 30 tysięcy, wówczas konieczne będzie przedstawienie nie tylko stałego źródła dochodu, ale również aktu własności nieruchomości.

 

Jak aplikować o pożyczkę oddłużeniową?

Proces jest maksymalnie uproszczony i intuicyjny. Wniosek o pożyczkę oddłużeniową w SKOK-u można wypełnić online. Pożyczkobiorca musi określić kwotę, jakiej potrzebuje i okres spłaty. Należy podać swoje dane kontaktowe oraz dane osobowe i określić dochody, oraz zobowiązania. Następnie SKOK dopasuje ofertę do możliwości i potrzeb pożyczkobiorcy. Co istotne, kwota pożyczki podpisywanej zdalnie to maksymalnie 100 tysięcy złotych.