Pożyczki internetowe
Pożyczki internetowe
W czasach szalejącej pandemii kierujemy swoje zainteresowanie w stronę podmiotów oferujących swoje usługi online. W ten sposób uczymy się języków obcych, pracujemy czy oglądamy nowości kinowe. Obecnie potrzebując dodatkowej gotówki również możemy skorzystać z oferty instytucji proponujących pożyczki przez internet. Dzięki temu bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie złożyć wniosek online o gotówkę i już po krótkim czasie otrzymać niezbędne pieniądze.
Pożyczka internetowa co to jest?
Pożyczka internetowa jest to produkt gotówkowy oferowany przez banki oraz instytucje z sektora pozabankowego, którego wzięcie odbywa się w całości za pośrednictwem internetu. Możemy wyróżnić pożyczki online na raty lub tzw. chwilówki, czyli szybkie pożyczki, które należy spłacić w całości. Najprostszą drogą skorzystania z tej możliwości jest zalogowanie się na swój profil bankowości elektronicznej i sprawdzenie, czy bank przygotował dla nas ofertę pożyczki online. Dzięki temu w prosty sposób klient może zapoznać się z personalizowaną ofertą kredytu gotówkowego, którego formalności zostały ograniczone do minimum i opierają się głównie na wypełnieniu wniosku online. To również szansa na zapoznanie się z aktualnymi promocjami związanymi z podjęciem nowego zobowiązania finansowego.
Kto udziela pożyczek internetowych?
Pożyczki internetowe udzielane są za pośrednictwem internetu. To sprawia, że są one dostępne dla klientów niemal z każdego miejsca na świecie i mogą pomóc nam wyjść z nieoczekiwanej zapaści finansowej. Podejmując decyzję o chęci wnioskowania o pożyczkę online powinniśmy zapoznać się z ofertą przygotowaną przez bank, z którego usług na co dzień korzystamy. Po zapoznaniu się z nią warto ją porównać z produktami finansowymi oferowanymi przez konkurencyjne podmioty. Niektóre firmy z myślą o nowych klientach proponują na przykład bardzo korzystne warunki pierwszej pożyczki online za darmo. W ten sposób osoby ubiegające się o pożyczkę internetową mogą dostać ją bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania (RRSO) wynoszącą 0%.
Rozważając wzięcie pożyczki internetowej możemy, więc skorzystać z oferty tradycyjnego banku, w którym posiadamy konto bankowe zakładając, że oferuje taką możliwość. Możemy znaleźć inny bank z korzystniejszą propozycją pożyczki online lub możemy zainteresować się produktami oferowanymi przez instytucje z sektora pozabankowego.
Jak wziąć pożyczkę internetową w banku?
Wzięcie pożyczki internetowej charakteryzuje się mniejszą ilością wymaganych formalności i niższą kwotą maksymalną, o jaką możemy wnioskować. Tradycyjne banki wyszły naprzeciw klientom i dołączyły pożyczki online do swojej oferty. Ich wzięcie nie wymaga wizyty w siedzibie banku, a jedynie dostępu do internetu. Dzięki temu korzystając z dedykowanej aplikacji bankowej będziemy w stanie zapoznać się z przygotowaną ofertą pożyczki internetowej. Poznamy maksymalną kwotę, o jaką możemy się ubiegać, oprocentowanie, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania oraz całkowity koszt pożyczki. Wysokość kwoty, o jaką będziemy mogli wnioskować uzależniona będzie od zdolności kredytowej. Szczegóły oferty będą dokładnie opisane, a klient w wielu kwestiach będzie miał wpływ na finalny wygląd warunków umowy kredytowej. Z pewnością będzie tak na przykład w kwestii ilości rat czy ich wysokości. Proponujemy, aby ustalić je po dokładnym przenalizowaniu własnych możliwości, aby spłata zobowiązania nie była zbyt dużym obciążeniem dla finansów.
Pożyczka bankowa online formalności
Gdy wybierzemy wnioskowanie o pożyczkę intenetową w tradycyjnym banku z pewnością będzie on potrzebował dostępu do naszego konta. W ten sposób przeanalizuje naszą sytuację finansową wraz z wpływami wynagrodzenia. Od tego będzie zależała decyzja o przyznaniu nam kredytu gotówkowego online.
Biorąc pożyczkę w banku, w którym prowadzimy konto wszystkie te informacje będą mu od razu znane, jednak w przeciwnym wypadku będziemy musieli przyszłemu pożyczkodawcy dostarczyć tych danych. Klient nie powinien się jednak obawiać, że to skomplikuje cały proces ubiegania się o pożyczkę online. Zazwyczaj banki współpracują między sobą i w przypadku ubiegania się o finansowanie w podmiocie, w którym nie posiadamy rachunku etap wnioskowania wydłuży się o dodatkowy punkt. Będziemy musieli zalogować się na swoje konto bankowe korzystając z witryny przyszłego pożyczkodawcy. Jest to w pełni bezpieczne i służy jedynie pozyskaniu informacji o naszej sytuacji finansowej z uwzględnieniem analizy aktywności korzystania z konta, zdolności kredytowej oraz wpływami wynagrodzenia. Dane logowania nie zostaną trwale zapisane. Dzięki temu nie będziemy musieli dostarczać zestawienia naszych transakcji w formie papierowej.
Jeżeli bank, który wybierzemy nie umożliwi opcji, aby online potwierdzić osiągane przez klienta dochody i ponoszone wydatki będzie on zobowiązany do dostarczenia tych danych w inny sposób np. przesyłając zestawienie transakcji w formie skanu. Wydłuży to nieco proces wnioskowania o pożyczkę przez internet, jednak nadal nie będzie konieczności wychodzenia z domu w celu udania się do siedziby banku.
Rozważając wzięcie pożyczki przez internet powinniśmy przeanalizować oferty banków oraz instytucji z sektora pozabankowego. Te drugie zyskały ogromną sympatię klientów zachęconych przejrzystymi oraz prostymi warunkami, na jakich udzielają szybkich pożyczek. Ich podejście wyróżnia większa elastyczność i mniejsze wymagania w stosunku do przyszłych pożyczkobiorców. Szukając godnego zaufania podmiotu udzielającego pożyczek internetowych powinniśmy zapoznać się z ich ofertą na przykład korzystając z porównywarek internetowych. Dzięki nim w szybki sposób zobaczymy zestawienie ofert z uwzględnieniem ich oprocentowania, rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania RRSO, całkowitego kosztu kredytu i maksymalnej kwoty, o jaką możemy wnioskować.
Pożyczka internetowa pozabankowa – wady i zalety
Wnioskując o pożyczkę internetową w instytucji pozabankowej możemy liczyć na większą przychylność w stosunku do naszej sytuacji finansowej i mniejsze formalności. Te dwa elementy z pewnością zachęcą wiele osób wnioskujących o pożyczkę. Firmy z sektora pozabankowego analizują sytuację finansową przyszłych pożyczkobiorców nie opierając decyzji kredytowej jedynie o informacje z Biura Informacji Kredytowej (BIK), Krajowego Rejestru Dłużników (KRD) czy innej bazy danych. Kierują się przede wszystkim wewnętrzną polityką firmy. To sprawia, że dla wielu osób jest to jedyny sposób, aby móc otrzymać dodatkową gotówkę. Często posiadając negatywną historię kredytową jesteśmy skreśleni w przedbiegach przez tradycyjne banki. Korzystając z sektora pozabankowego możemy otrzymać pozytywną decyzję kredytową i z powodzeniem spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Decyzja kredytowa opiera się na wewnętrznej polityce firmy oraz indywidualnych wytycznych i jest zależna od wielu czynników.
Kolejną zaletą pożyczek internetowych z sektora pozabankowego jest czas, w jakim potrzebna gotówka może znaleźć się na naszym koncie bankowym. Firmy obiecują, że przelew może nastąpić błyskawicznie, np. w ciągu 15 minut od pozytywnej decyzji kredytowej. W wielu sytuacjach może okazać się to kluczowym argumentem na rzecz skorzystania właśnie z tej opcji. Niekiedy zdarza się, że dodatkowa gotówka jest potrzebna natychmiast i szukamy podmiotów udzielających pożyczek na maksymalnie uproszczonych zasadach.
Biorąc pożyczkę online w sektorze pozabankowym powinniśmy pamiętać, że szybki przelew gotówki może wiązać się z koniecznością spłaty zobowiązania również w ciągu krótkiego okresu np. w ciągu miesiąca. Musimy liczyć się także z tym, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania będzie wyższa niż w ofertach banków. Warto brać pod uwagę również całkowity koszt pożyczki.
Niestety pożyczki pozabankowe są często droższe, jednak posiadają wiele opisanych powyżej zalet, które przemawiają na ich korzyść.
Z oferty, której firmy z sektora pozabankowego skorzystać?
Aby otrzymać pożyczkę przez internet w sektorze pozabankowym musimy najpierw dokonać wyboru z oferty, którego pożyczkodawcy chcemy skorzystać. Jest to o tyle trudne, że obecnie bardzo wiele firm zajmuje się udzielaniem szybkich pożyczek online. Ich wymagania w stosunku do przyszłych pożyczkobiorców często są zbieżne. Klienci powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na renomę danej firmy. Zweryfikować opinie klientów, którzy skorzystali z jej produktów. Ważnym argumentem będzie również oferowana kwota pożyczki. Nowi klienci, chociaż mogą liczyć na atrakcyjne rabaty, są często zmuszeni do wnioskowania o niskie kwoty pierwszej pożyczki w wysokości np. 3000 zł. Ważny jest również całkowity koszt pożyczki, rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO, a także dodatkowe usługi oferowane przez te instytucje. Jedną z nich jest możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania lub możliwość refinansowania pożyczki w przypadku problemów z terminowym zwróceniem pożyczonych pieniędzy. To bardzo przydatne opcje, na które klient powinien zwrócić uwagę już w trakcie podejmowania nowego zobowiązania finansowego, aby zapewnić sobie większe pole manewru w przypadku ewentualnych problemów z terminową spłatą.
Pożyczka online w sektorze pozabankowym krok po kroku
Krok 1 – zapoznanie się ze stroną internetową wybranej firmy
Po wybraniu oferty najlepiej spełniającej nasze oczekiwania powinniśmy wejść na stronę internetową danego pożyczkodawcy. To na niej znajdziemy aktualne informacje o kosztach pożyczki czy rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. To również okazja, aby zapoznać się z bieżącą ofertą marketingową i wynikającymi z niej często atrakcyjnymi promocjami. Jeżeli szukamy podmiotu udzielającego pożyczki przez internet po raz pierwszy to na tym aspekcie powinniśmy się skupić. Wiele firm z sektora pozabankowego udziela pierwszych pożyczek online zupełnie za darmo, pragnąc zyskać w ten sposób zaufanego klienta, który być może powróci do nich w konieczności zaciągnięcia kolejnej pożyczki.
Krok 2 – rejestracja na stronie przyszłego pożyczkodawcy
Wnioskowanie o pożyczkę przez internet w firmie z sektora pozabankowego wiąże się z uproszczonymi formalnościami. Jednak, aby móc starać się o otrzymanie tej formy dodatkowego finansowania niezbędne jest posiadanie telefonu lub innego urządzenia z dostępem do internetu. Dodatkowo większość ofert kierowanych jest wyłącznie do osób posiadających polskie obywatelstwo, adres e-mail oraz konto w banku. Należy zwrócić również uwagę, czy wybrany pożyczkodawca udziela pożyczek osobom w naszym wieku. Szczególnie tą kwestią powinny zainteresować się osoby bardzo młode lub przeciwnie, w podeszłym wieku, których to kryterium może wykluczyć w niektórych instytucjach z procesu ubiegania się o pożyczkę.
Krok 3 – wypełnienie wniosku o pożyczkę online oraz wykonanie przelewu weryfikacyjnego
Po poprawnym zarejestrowaniu się na stronie www wybranej firmy z sektora pozabankowego nie pozostaje nam już nic innego jak wypełnienie wniosku o pożyczkę online. Niezbędnie będzie podanie danych osobowych oraz potwierdzenie naszej tożsamości przez wykonanie przelewu weryfikacyjnego niewielkiej wysokości, zazwyczaj jest to 1 grosz. W ten sposób podmiot udzielający pożyczek otrzymuje potwierdzenie naszej tożsamości powiązanej z kontem bankowym, na który otrzymamy gotówkę w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej.
W zależności od godzin pracy danej instytucji decyzję kredytową powinniśmy dostać stosunkowo szybko.
Pożyczka internetowa dla osób zadłużonych
Osoby zadłużone także mogą uzyskać pożyczkę internetową. Będąc w takiej sytuacji należy jednak zdawać sobie sprawę, że negatywna historia kredytowa lub niska ocena w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) to częsty powód dyskwalifikacji potencjalnego pożyczkobiorcy przez banki. Muszą one przestrzegać prawa bankowego oraz regulacji Komisji Nadzoru Finansowego, które wskazują jacy klienci stanowią podwyższone ryzyko niewypłacalności wynikającej z niskiej wiarygodności kredytowej.
W takiej sytuacji należy zapoznać się z ofertą pożyczek online w firmach z sektora pozabankowego. Te instytucje wychodzą naprzeciw potrzebom klientów z negatywną historią kredytową. Przyszły klient zostanie zweryfikowany w rejestrach takich jak KRD (Krajowy Rejestr Długów), BIK, czy BIG (Biuro Informacji Gospodarczej), jednak negatywne informacje z nich pozyskane nie muszą przekreślać szansy otrzymania gotówki. Często mogą wpłynąć na większy koszt całkowity pożyczki.
Posiadając aktywne zadłużenie musimy być świadomi, że analizie poddana zostanie nasza rzetelność w jego spłacaniu. Warto, aby odbywało się to zgodnie z ustalonym w trakcie zaciągania zobowiązania harmonogramem. Przyznanie pożyczki zależy zawsze od zdolności kredytowej. W tej sytuacji będzie ona ustalona w oparciu o procent, jaki stanowi nasze zadłużenie w stosunku do osiąganych dochodów. To pozwoli wykazać, czy potencjalnie możemy mieć problemy ze spłatą nowego zobowiązania.
Posiadając aktywne zadłużenie i wnioskując o nową pożyczkę online jej przyznanie może wiązać się również z koniecznością dostarczenia dodatkowych dokumentów. W procesie weryfikacji klient może zostać poproszony np. o historię rachunku bankowego z kilku ostatnich miesięcy. Z pewnością nawet osoby posiadające gorszą historię kredytową mogą liczyć na większą przychylność sektora pozabankowego.