Pożyczki na telefon
Pożyczki w formie tzw. chwilówek, to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują pożyczyć niewielką kwotę. Najczęściej potrzeby te związane są z nagłymi, nieplanowanymi wydatkami, ale także przyjemnościami, na które normalnie pożyczkobiorca nie mógłby sobie pozwolić. Instytucje pozabankowe często stawiają na stałych klientów, którzy systematycznie pożyczają niewielkie kwoty. Aby wyjść na przeciw ich oczekiwaniom coraz częściej pomija się niektóre sposoby weryfikacji klienta, czy ogranicza niezbędne dokumenty, aby móc przyznać pożyczkę na telefon szybko i bez zbędnych formalności. Oferty pożyczek rozwijane są wraz z potrzebami rynku. Przyznane środki w ramach pożyczki na telefon można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.
Pożyczka pozabankowa – co warto wiedzieć?
Pożyczki pozabankowe są chętnie zawierane przez osoby, które chcą uniknąć wielu formalności i zależy im na szybkiej decyzji i przyznaniu pieniędzy. Instytucje pozabankowe są godne zaufania, można sprawdzić ich status za pomocą podstawowych danych takich jak nazwa, NIP czy REGON. Aby zweryfikować firmę, w której ubiegasz się o pożyczkę możesz zajrzeć do KRS, CEiDG lub poszukać informacji na temat konkretnej firmy w sieci. Aby być w pełni świadomym zasad dotyczących pożyczki należy przeczytać wszystkie dokumenty podpisywane w ramach umowy pożyczki i rozsądnie oszacować swoje możliwości finansowe.
Pierwsza pożyczka na telefon
Wzięcie pierwszej pożyczki przez telefon jest bardzo proste. To także proces, który pozwala na wypełnienie wszystkich dokumentów za pośrednictwem konsultanta. W ofercie firm pożyczkowych znajduje się wiele ofert pożyczek online, które wymagają minimalnych formalności. Wystarczy znaleźć interesującą ofertę firmy oferującej pożyczki na telefon i zadzwonić do konsultanta. Asystent przez telefon wypełni wszystkie informacje niezbędne do zatwierdzenia wniosku. To bardzo wygodna opcja dla osób, które niewiele korzystają z internetu i mogą mieć trudności z wypełnieniem formularza lub chcą uzyskać pomoc jak to zrobić.
Jak wygląda procedura przyznania pożyczki?
Procedura przyznania pożyczki jest bardzo prosta i wymaga minimum formalności. Wystarczy zadzwonić na numer podany na stronie konkretnej firmy i połączyć się z konsultantem, który przejdzie z pożyczkobiorcą cały proces wnioskowania o pożyczkę. Udzielenie pożyczki następuje zwykle w ciągu kilku minut. Tego rodzaju chwilówki są preferowane przez wnioskodawców ze względu na prosty proces weryfikacyjny i zwykle nie sprawdzanie potencjalnego klienta w biurze informacji kredytowej.
Jaką kwotę pożyczki można uzyskać?
Kwota przyznanej pożyczki jest w pełni uzależniona od konkretnej, wybranej firmy pożyczkowej. Podczas rozmowy telefonicznej można wnioskować o przyznanie pożyczki w kwocie od 100 zł do nawet kilku tysięcy! Wszystko zależy od wnioskowanej kwoty i możliwości poszczególnych klientów.
Jak sprawdza się zdolność kredytową pożyczkobiorcy?
Podczas formalności związanych z pożyczką zdolność kredytową sprawdza się w minimalnym stopniu lub wcale. Wiele firm nie sprawdza wnioskodawców ani w BIK ani w KRD czy innych rejestrach. Zwykle nie są wymagane także dokumenty, takie jak zaświadczenie o zarobkach czy deklaracja dotycząca dochodów.
Jaka będzie całkowita kwota pożyczki?
Całkowita kwota spłaty pożyczki będzie powiększona o opłaty operacyjne związane z pożyczką. Bezwzględnie należy zainteresować się RRSO pożyczki, które podawane jest przez każą firmę pożyczkową.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania
RRSO to jeden z najważniejszych parametrów dotyczących pożyczki. To procent z całości pożyczanej kwoty, o jaki zostanie powiększona finalna kwota do spłaty. Jednocyfrowe RRSO nie powinno wzbudzać wątpliwości, jednak wysokie dwucyfrowe a nawet większe wartości powinny już skłonić do zastanowienia.
Prowizja i dodatkowe opłaty
Marża to kwota, którą zarobi firma pożyczkowa udzielająca pożyczek. Wiele firm pożyczkowych rezygnuje jednak z prowizji, a zamiast tego dolicza dodatkowe opłaty lub czerpie korzyści w przypadku opłat związanych z opóźnieniami w spłacaniu pożyczki lub w związku z wysokim RRSO. Niektóre firmy do kwoty pożyczki doliczają dodatkowe opłaty np. za przygotowanie dokumentów czy sfinalizowanie umowy. Staraj się unikać tego typu ofert, aby zminimalizować koszty przyznanego finansowania.
Pytania i odpowiedzi
- Czy pożyczki przez telefon są bezpieczne?
Pożyczka na telefon jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Przed jej zaciągnięciem warto jednak przeliczyć sobie, ile finalnie trzeba będzie oddać firmie pożyczkowej. Każdy pożyczkobiorca powinien przeczytać wszystkie dokumenty, które podpisuje.
- Jakie dokumenty będą niezbędne?
Aby uzyskać tego rodzaju pożyczkę wymagany jest zwykle jedynie aktualny dowód osobisty. Należy podać znajdujące się na nim dane, takie jak pesel, numer dowodu czy datę ważności dowodu. Wymagane dokumenty są jednak uzależnione od konkretnej firmy udzielającej pożyczki.
- Czy mogę otrzymać odmowę przyznania pożyczki?
Oczywiście można otrzymać odmowę udzielenia pożyczki. Zdarzy się to np. w przypadku podania nieprawidłowych danych weryfikacyjnych lub w przypadku niedopełnienia formalności związanych np. z wykonaniem symbolicznego przelewu weryfikacyjnego.
- Jak będzie wypłacona pożyczka?
Forma wypłacenia pożyczki zależy od preferencji i oferty konkretnej firmy pozabankowej. Dużo firm przelewa przyznane środki na konto bankowe, inne zaś przekazują pożyczkobiorcy kartę kredytową, dzięki której można płacić za zakupy lub wypłacić pieniądze z konta.
- Jak szybko trzeba będzie spłacić pożyczkę?
Pożyczki przez telefon mają zwykle formę chwilówek i należy je spłacić w ciągu 30 dni. Pierwszą ratę możliwe, że trzeba będzie uiścić nawet w ciągu tygodnia od wpływu pożyczki na konto.