1 US dollar banknote

Provident – pożyczka online

Każdy z nas chce spełniać swoje marzenia. Dąży do tego, żeby realizować swoje cele i żyć tak, jakby jutro miało nie istnieć. Wraz ze wzrostem kosztów życia musimy jednak twardo stąpać do ziemi i szukać okazji, które pozwolą nam zrealizować zamierzony plan.

Provident – oferta pożyczkowa

Provident Polska SA to jedna z najbardziej rozpoznawanych instytucji pożyczkowych w Polsce. Należy do międzynarodowej grupy finansowej IPF. W naszym kraju funkcjonuje od dość dawna, a mianowicie od 1996 r. Provident Polska to firma, której zaufało wielu klientów. Wśród oferowanych produktów znajdziemy pożyczki skrojone na potrzeby klienta indywidualnego. Na uwagę zasługuje proces oceny zdolności kredytowej konsumenta, który pomimo złej historii kredytowej w przeszłości może spowodować, że wyniki udzielenia pożyczki jest pozytywny.

Jak zaciągnąć pożyczkę w Provident Polska?

Decydując się na skorzystanie z oferty pożyczki w Provident Polska mamy pewność otrzymania pożyczki dopasowanej do naszych potrzeb, ale również kredytu bez kredytowanych kosztów. Skorzystanie z oferty jest dziecinnie proste. Wejdź na stronę Provident Polska, a wirtualny formularz poprowadzi nas krok po kroku do wymarzonej gotówki. Wystarczy kliknąć w przycisk „złóż wniosek”, a w ciągu kilku chwil możesz ubiegać się o pożyczkę online. Jeżeli nie wiesz, która oferta będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, to zdecydowanie powinieneś porównać oferty. Na stronie znajdziesz przykład dla Pożyczki Dopasowanej oraz Samoobsługowej. Dla większości produktów, Provident oferuje oprocentowanie stałe: 7,2%. Warto jednak sprawdzać okresowe oferty ponieważ oprocentowanie stałe może również wynosić 0%. Podobnie jak pozostałe koszty pożyczki.

Jeżeli jednak wiesz, że nie uda Ci się spłacić pożyczki przed terminem, to możesz ją rozłożyć na dogodne raty. Im dłuższy okres kredytowania, tym w ofercie kredytowej konsumenta rzeczywista roczna stopa oprocentowania będzie niższa. Łatwo to sprawdzisz przy pomocy kalkulatora udostępnionego na stronie Providenta.

Udzielenie pożyczki, jak wspomnieliśmy wcześniej następuje w kilku krokach.

Przeprowadzenie oceny zdolności kredytowej konsumenta

Wypełniając elektroniczny wniosek pożyczkowy jesteśmy proszeni o podanie podstawowych informacji, takich jak dane osobowe oraz dane kontaktowe. Jednak samo wypełnienie wniosku nie daje nam gwarancji otrzymania dodatkowej gotówki.

Musimy spełnić kilka wymogów, a są nimi:

 1. posiadanie statusu osoby fizycznej
 2. ukończony 18. rok życia
 3. własne konto bankowe
 4. posiadanie własnego telefonu komórkowego i poczty internetowej
 5. zaświadczenie o dochodach (choć nie zawsze, czasami wystarczy oświadczenie)

Na podstawie tych danych Provident Polska sprawdza zdolność swoich potencjalnych klientów. Nie musisz się jednak niczego obawiać. Firma w żaden sposób nie kontaktuje się z pracodawcą, który wystawił zaświadczenie ani na podstawie złożonego przez Ciebie oświadczenia.

Zastanawiasz się jaki jest czas oczekiwania na pożyczkę w Providencie? Pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej sprawia, że środki finansowe zostają nam przyznaje w ciągu 15 minut.

Nie musisz obawiać się, że Provident będzie sprawdzał Twoje dane w Biurze Informacji Kredytowej. To daje furtkę osobom o niezbyt dobrej przeszłości kredytowej. Bazą, w której sprawdzani są przyszli pożyczkobiorcy jest rejestr Biura Informacji Gospodarczych. Dzięki temu znacznie prościej otrzymać pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej i zazwyczaj wynik udzielenia pożyczki jest pozytywny. Pamiętajmy jednak, że w przypadku nieterminowej spłaty, Provident również jest upoważniony do przetwarzania danych o nierzetelnych pożyczkobiorcach w wymianie danych gospodarczych. Proces polegający na udostępnianiu informacji gospodarczych ma być wskazówką oraz ostrzeżeniem dla kolejnych pożyczkodawców przed nierzetelnymi klientami.

Pożyczka w Providencie

Decydując się na pożyczkę w Providencie otwieramy sobie drzwi do spełnionych marzeń. W ofercie firmy Provident Polska SA znajdziemy wiele ciekawych produktów, jak na przykład oferta pożyczki oferowanej przez Internet, która jest przykładem pożyczki samoobsługowej. Poniżej przedstawiamy najbardziej rozchwytywane produkty pożyczkowe. Pamiętaj jednak, że do ich udzielenia potrzebny jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

Pożyczka Dopasowana:

Z tygodniową ratą

Oferta pożyczki dopasowanej tygodniowej wynosi 15 000 złotych bez zbędnych formalności i udzielona jest na maksymalny czas obowiązywania umowy 104 tygodni. Aby skorzystać z oferty pożyczkowej należy zwrócić uwagę na koszty przedstawione na reprezentowanym przykładzie pożyczki dopasowanej tygodniowej od kwoty 4200 zł (kwota kredytu bez kredytowanych kosztów) to:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 159,09%
 • Maksymalne RRSO dla pożyczki dopasowanej tygodniowej wynosi: 195,70%
 • oprocentowanie stałe 7,2%
 • minimalny i maksymalny czas kredytowania: od 45 do 104 tygodni
 • opłata przygotowawcza 40 zł

Kalkulacja dokonana na dzień 29.09.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie wynosi 6984,59 zł.

Z miesięczną ratą

Drugim produktem, o jaki możemy wnioskować jest pożyczka z miesięczną ratą.

Maksymalna wysokość wnioskowanej kwoty pożyczki dopasowanej miesięcznej wynosi 15 000 zł, natomiast maksymalny czas obowiązywania umowy wynosi 24 miesiące. W ramach tej oferty otrzymujemy środki finansowe rozłożone na dogodne raty. Zobowiązanie możemy spłacać w formie gotówkowej lub przelewami na konto.

Koszty przedstawione na reprezentowanym przykładzie od kwoty 3000 zł (kwota kredytu bez kredytowanych kosztów) wynoszą:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 125,11%
 • oprocentowanie stałe 7,2%
 • minimalny i maksymalny czas kredytowania: od 12 do 24 miesięcy
 • opłata przygotowawcza 40 zł
 • miesięczna rata w wysokości 298,15 zł

Kalkulacja dokonana na dzień 29.09.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie wynosi 5366,59 zł, natomiast udzielenie pożyczki uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej konsumenta.

„Super Prosta Pożyczka”

Na dużą uwagę zasługuje „Super Prosta Pożyczka”, która oferowana jest w ramach pożyczki dopasowanej. Mogą z niej skorzystać nowi klienci. Warunkiem udzielenia pożyczki jest zawarcie aneksu w dacie podpisania umowy Pożyczki Dopasowanej. Nie bez znaczenia jest uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej konsumenta. Bez tego, żadna pożyczka w Providencie nie może zostać udzielona.

W internecie zamieszczony jest reprezentatywny przykład dla pożyczki o kwocie 3000 zł (całkowita kwota kredytu bez kredytowanych kosztów):

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 19,53%
 • opocetowanie stałe: 0 zł
 • odsetki: 0 zł

Pożyczka Samoobsługowa

Posiadanie produktu, jakim jest Pożyczka Samoobsługowa, może przynieść nam sporo korzyści. Może być ona całkowicie bezpłatna. Warunkiem udzielenia pożyczki bez dodatkowych kosztów jest spłata zobowiązania przed pierwszą ratą. Co więcej Pożyczka Samoobsługowa, jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się automatycznym rozpatrzeniem wniosków, bez udziału pracowników Providenta. To oznacza, że pożyczka dostępna jest 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wysokość kwoty, jaką możemy zaciągnąć w ramach Pożyczki Samoobsługowej wynosi 20 000 zł, a minimalny i maksymalny czas kredytowania to 30 lub 60 dni, o ile skorzystamy z przesunięcia pierwszej spłaty.

Koszty pożyczki samoobsługowej przedstawione na reprezentatywnym przykładzie od kwoty 340 zł (kwota kredytu bez kredytowanych kosztów) wynosi:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 124,76%
 • oprocentowanie stałe 7,2%
 • 18 równych rat w wysokości 356,71 zł
 • opłata przygotowawcza 40 zł w tym przypadku nie jest naliczana

Kalkulacja dokonana na dzień 29.09.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie wyniesie 6420,78 zł.

Pożyczka Wynajmowana

Pożyczkę Wynajmowaną w Providencie możemy zaciągnąć od 500 do 4000 zł.

W przypadku wszystkich przykładów, które także znajdziecie na stronie Provident Polska SA, kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie. Warunki mogą ulegać zmianie dlatego warto obserwować stronę pożyczkodawcy. Spłaty pożyczki należy dokonać w ciągu 5 miesięcy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie spłacamy je w systemie ratalnym. Spłata pożyczonej kwoty następuje jednorazowo. Spłata pożyczki w ostatniej piątej racie warunkiem jest do całkowitej spłaty. Produktowa pożyczka wynajmowana obowiązuje w ofercie Providenta od ubiegłego roku.

Na reprezentatywnym przykładzie pożyczki wynajmowanej zamieszczonej na stronie pożyczkodawcy otrzymujemy następujące informacje. Od kwoty 1000 zł (całkowita kwota kredytu bez kredytowanych kosztów)

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 79,59%
 • oprocentowanie stałe: 0 zł
 • opłata przygotowawcza 40 zł
 • całkowity koszt kredytu 250 zł
 • 4 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości 50 zł, ostatnia rata 1050 zł

Całkowity kwota do zapłaty wynosi 1250 zł, a kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie pożyczki wynajmowanej.

Elementy pożyczki w Providencie

Za każdym razem, gdy zaciągamy zobowiązanie pożyczkowe należy brać pod uwagę kilka elementów, po to by mieć pewność, że podejmujemy odpowiedzialne decyzje. Konieczne jest dokładne przeczytanie wszystkich warunków umowy i zaznajomienie się z poszczególnymi elementami, które niejednokrotnie wymienialiśmy opisując poszczególne produkty Provident Polska.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)

Stopa oprocentowania RRSO wynosi inną liczbę procentową w zależności od danego produktu pożyczkowego. Ma na nią wpływ wysokość zobowiązania oraz kiedy spłata pożyczonej kwoty następuje w odgórnie ustalonym terminie.

Maksymalne RRSO dla pożyczki

Maksymalne RRSO dla pożyczki, to wysokość procentowa RRSO, która nie może być wyższa dla poszczególnych pożyczek. Dzięki temu mamy pewność, że koszty zobowiązania nie będą wzrastać w nieskończoność

Oprocentowanie stałe

Dla wszystkich produktów pożyczkowych Provident posiada oprocentowanie stałe w wysokości 7,2%. W ramach pożyczki samoobsługowej istnieje możliwość otrzymania środków finansowych dosłownie za darmo, a to dzięki niezbyt rozpowszechnionej promocji tejże oferty. Warunkiem udzielenia pożyczki darmowej jest zwrot środków najpóźniej dzień przed pierwszą ratą.

Opłata przygotowawcza

Niektóre produktu w Providencie są obarczone dodatkowym kosztem, jakim jest opłata przygotowawcza w wysokości 40 zł. Nie jest to duża kwota, a jest niezbędna na przygotowanie formalności związanyych z pożyczką. Aby jej uniknąć można skorzystać z ofert pożyczki samoobsługowej, która udzielana jest w zautomatyzowany sposób przez Internet.

Czas obowiązywania umowy pożyczki

w zależności od wybranego produktu czas obowiązywania umowy pożyczki może być różny. W przypadku pożyczki dopasowanej miesięcznej wynosi zazwyczaj 24 miesiące. Czasami przelanie zobowiązania w ostatniej piątej racie jest warunkiem dokonania całkowitej spłaty zobowiązania.

Całkowity koszt kredytu

Ta informacja powinna nas zainteresować najbardziej. Całkowity koszt kredytu to finalna kwota, jaką będziemy zobowiązani dodać pożyczkodawcy, gdy skoczy się okres kredytowania. Termin spłaty pożyczki oferowanej przez Internet może wynosić 3, jak również 48 miesięcy. W przypadku pożyczki oferowanej przez Internet możesz sprawdzić w jakiej wysokości będzie całkowita kwota do spłaty, korzystając z przypiętego kalkulatora na stronie internetowej.

Możliwość przedłużenia spłaty pożyczki samoobsługowej

Zdarza się, że pomimo pozytywnej oceny zdolności kredytowej konsumenta, coś idzie nie tak w spłacie pożyczki samoobsługowej, a spłata raty nie została dokonana na dzień ustalony w umowie. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

W Providencie istnieje możliwość przedłużenia spłaty pożyczki. Każde przesunięcie spłaty rozumiane jest jako jedna miesięczna rata. Przesunięcie raty jest jednak możliwe tylko, w przypadku, gdy zostały spłacone co najmniej trzy raty, złożyłeś wniosek o przesunięcie terminu spłaty na conajmniej 3 dni przed terminem, a Twoje zaległości nie są wyższe niż 150% wysokości bieżącej raty. Nie trudno się domyśleć, że przedłużenie spłaty będzie dotyczyło między innymi pożyczki dopasowanej miesięcznej.

Opinie o pożyczkach w Providencie

Provident, ze względu na różnorodność ofert, zyskuje na uznaniu konsumentów. Ogólna ocena w rankingach planuje się na poziomie 4,2 w pięciostopniowej skali. Z pewności dużo pozytywnych opinii zawdzięcza brakiem weryfikacji w BIK, co sprawia, że oferty są dostępne nawet dla Klientów, który powinęła się noga podczas spłacania zobowiązań. Warto w ofercie szukać promocji, które nie są oczywiste na pierwszy rzut oka, tak jak ma się to w przypadku darmowej pożyczki. Trzymając się ustaleń zawartych w regulaminie pożyczkowym można otrzymać środki niewielkim kosztem. Z naszej strony dajemy im dużą piątkę, za jakość obsługi i dostępność pożyczek niemalże dla wszystkich.

One thought on “Provident – pożyczka online

 1. O firmie Provident sporo słyszałam. Nie zawsze były to pochlebne opinie, ale ja mogę tylko polecić współpracę z nimi i wzięcie tam pożyczki. Potrzebowałam pieniędzy na cito i ich oferta pożyczkowa była odpowiedzią na moje potrzeby. Zdecydowałam się na Pożyczkę Dopasowaną z miesięczną ratą. Dobre warunki, szybka decyzja kredytowa. Dogodne raty, które spłacam co miesiąc, przelewając kwotę na wskazane konto.

Comments are closed.