a pile of gold and silver bitcoins

Skok Chmielewskiego – pożyczki online – opinie

Głównym założeniem Skoku Chmielewskiego jest oszczędzanie i rozsądne gospodarowanie pieniędzy. Firma zajmuje się udzielaniem pożyczek o korzystnym oprocentowaniu dla klientów oraz edukacją ekonomiczną. Jest to nic innego, jak Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (SKOK). Firma powstała już w 1994 roku i od tego czasu kieruje się zasadą samopomocy finansowej. Zgodnie z założeniami firmy główne motto to wzajemna pomoc wszystkich uczestników. Wobec tego przyjrzymy się dzisiaj działaniom i całej ofercie Skoku Chmielewskiego oraz zapoznamy się z opiniami klientów. 

Skok Chmielewskiego – ogólne informacje

Zanim przejdziemy do konkretów, warto zapoznać się z ogólnymi informacjami na temat firmy. Główna siedziba znajduje się w Lublinie, chociaż oddziały są rozsiane niemal po całej polsce – co najmniej po jednym w prawie każdym województwie. Wyjątek stanowi województwo dolnośląskie i pomorskie – tam siedziby SKOK-u jeszcze nie znajdziemy. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że Skok Chmielewskiego nie świadczy usług online. W celu dopełnienia formalności trzeba udać się do punktu. Przez internet można jedynie skontaktować się z doradcą i zbadać swoją zdolność kredytową.

Firma prawie od samego początku swojego istnienia odnosi stały wzrost i dynamicznie się rozwija. Często jest sponsorem lokalnych wydarzeń czy nawet kolonii i obozów dla dzieci. Skok Chmielewskiego jest uczestnikiem międzynarodowych kontraktów, np. z Amerykańską firmą kredytową ze stanu Georgia. Warto w tym miejscu nawiązać do loga firmy – plastra miodu. Jest to symbol oszczędności, samorealizacji oraz pracy, która przynosi zyski i dobrobyt. Istnieje szerokie grono osób, które określają SKOK, jako instytucje z ludzkim sercem, ponieważ znaczna część działalności firmy służy dobru publicznemu. 

Aby przynależeć do SKOKu, należy spełnić proste warunki:

 • zapisać się w punkcie – potrzebny jest do tego dowód osobisty,
 • wpłacić wpisowe, które wynosi 15 zł,
 • trzeba również wykupić minimum jeden udział w wysokości 128 zł. Kwota ta jest zwracana w razie rezygnacji.
 • należy również nabyć wkład własny, który wynosi 2 zł.

Warto jednak wiedzieć, że sam SKOK nie jest bankiem. Jest to Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-kredytowa. Oznacza to, że nie podlega pod prawo bankowe, a pod ustawę o Kasach Spółdzielczych. Nie musicie się jednak tym martwić, ponieważ tak jak inne instytucje jest nadzorowana przez KNF. 

Skok Chmielewskiego – co ma do zaoferowania?

Większość z Was kojarzy zapewne SKOK z pożyczkami. Jest to w 100% prawda, jednak firma ta ma znacznie więcej do zaoferowania. Oprócz oferty małych pożyczek w Skoku Chmielewskiego możemy ubiegać się o kredyty z maksymalnie 10-letnim okresem spłaty, o pożyczki z dodatkowym ubezpieczeniem, konsolidacyjne czy hipoteczne. O różnego rodzaju kredyty mogą ubiegać się wszystkie osoby, które:

 • Posiadają członkostwo w SKOK-u,
 • Wraz z dowodem osobistym udadzą się do oddziału,
 • Przedstawią zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach, 
 • Wypełnią wniosek o pożyczkę,
 • Dokumenty, które akceptuje Skok Chmielewskiego to – umowa o pracę, umowę o dzieło, zlecenie, kontrakt, odcinki z emerytury, dokumenty poświadczające uzyskanie renty oraz dokumenty potwierdzające dochód z tytułu prowadzenia działalności rolniczej.
 • Osoby, które chcą ubiegać się o pożyczkę posiadać obywatelstwo polskie i być w wieku między 18 a 75 rokiem życia.

SKOK oprócz standardowych produktów bankowych zajmuje się również usługami związanymi  z ubezpieczeniami, lokatami, rachunkami oszczędnościowymi oraz posiada bogatą ofertę dla firm. Przyjrzymy się teraz każdemu z oferowanych produktów bankowych.

Skok Chmielewskiego – oferta pożyczek i kredytów

Omówimy teraz wszystkie dostępne kredyty i pożyczki oferowane przez Skok Chmielewskiego.

 • Pierwszy produkt, który przedstawiamy, jest sezonowy. Nazywa się „Ogród marzeń”. Jest to pożyczka udzielana na co najmniej 9 miesięcy jednak nie więcej niż 18. Maksymalna kwota, o jaką mogą ubiegać się klienci, wynosi 6000 zł. Warto tutaj nadmienić, że opłata za przygotowanie kredytu wynosi tylko 10 zł.
 • Drugi produkt, który omówimy, jest stosunkowo nowy, ponieważ możemy z niego skorzystać od 1 września tego roku. Nazywa się „Witaj”. W tej ofercie możemy zaciągnąć kredyt na maksymalnie 4000 zł z okresem spłaty do 12 miesięcy. 
 • „Zrealizuj Plany” to trzeci produkt firmy SKOK. Jest to pożyczka długoterminowa. Może być zaciągnięta aż na 10 lat. Maksymalna kwota, o jaką możemy się ubiegać wynosi 50 000 zł.
 • Kolejna pożyczka nosi nazwę „Pod parasolem ubezpieczeniowym”. Jest to kredyt na nie więcej niż 120 miesięcy z ubezpieczeniem na życie. W tym wypadku nie ma maksymalnej kwoty, o jaką możesz się starać. Wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej.
 • Kolejna możliwość to skorzystanie z pożyczki konsolidacyjnej – kilka zobowiązań finansowych można zamienić w jedną ratę. W tym wypadku minimalna kwota pożyczki wynosi 10 000 zł, a okres kredytowania nie może być dłuższy niż 10 lat.
 • Kolejna możliwość jest dedykowana dla osób, które posiadają kilka udziałów w firmie SKOK. Zależność jest prosta – im więcej udziałów posiada klient, tym większą pożyczkę może uzyskać. 
 • Kolejna propozycja od firmy SKOK to pożyczka hipoteczna. Pożyczone pieniądze mogą być wydane na dowolny cel, jednak nie można ubiegać się o więcej pieniędzy niż 70% wartości nieruchomości, pod którą udzielany jest kredyt.
 • Otwarta linia pożyczkowa jest przeznaczona dla stałych klientów firmy. Daje możliwość ubiegania się o szybką pożyczkę zawsze, kiedy jest ona potrzebna – bez zbędnych formalności i pytań.
 • Druga opcja linii pożyczkowej jest dedykowana klientom, którzy krócej korzystają z oferty SKOK. Można ubiegać się o szybką pożyczkę maksymalnie w wysokości miesięcznego wpływu na konto. 
 • Ostatni produkt pożyczkowy to „Niespodziewane wydatki”. W tym wypadku można ubiegać się o maksymalnie 1000 zł, natomiast na spłatę pieniędzy klienci mają rok.

Z uwagi na szeroki wybór pożyczek w Skoku Chmielewskiego, przedstawimy teraz podsumowanie wiadomości w tabeli:

 Prowizja od kwoty pożyczkiOprocentowanie roczneOpłata za przygotowanieOkres spłaty pożyczkiKwota pożyczkiRRSO
Skok Chmielewskiego – Ogród Marzeń3,5%6,2%10 zł9-18 miesięcydo 6 000 zł14,3%
Skok Chmielewskiego – Witaj0%7,2%50 złdo 12 miesięcydo 4 000 zł12,97%
Skok Chmielewskiego – Zrealizuj Planyw zależności od posiadanych udziałów – 10%, 12% lub 16%7,2%100 złdo 10 latdo 50 000 zł10,94%
Skok Chmielewskiego – Pod Parasolem ubezpieczeniowym7% lub 8,5%7,2%60 złod 12 do 120 miesięcybrak16,69%
Skok Chmielewskiego – pożyczka konsolidacyjna 21%7,2%200 złod roku do 10 latmin. 10 000 zł15,64%
Skok Chmielewskiego – korzystne udziały2%7%50 zł12 miesięcydo 19 200 zł18,9%
Skok Chmielewskiego – pożyczka hipoteczna6,96%7,2%50 złod 3 do 20 lat70% wartości nieruchomości8,78%
Skok Chmielewskiego – otwarta linia 6×125%7,2%50 złdo 12 miesięcy6 x więcej niż regularne wpływy14,86%
Skok Chmielewskiego – linia pożyczkowa3%7,2%50 złdo 12 miesięcywysokość miesięcznego wpływu13,97%
Skok Chmielewskiego – niespodziewane wydatki1,5%5%20%do 12 miesięcy1 000 zł8,81%

Lokaty w Skoku Chmielewskiego – czy warto?

Skok Chmielewskiego dysponuje również bogatą ofertę lokat bankowych. Z pewnością każdy z potencjalnych klientów znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. 

 • Lokata wNET – pierwsza propozycja jest przeznaczona dla klientów, którzy posiadają rachunek. Maksymalne zmienne oprocentowanie wynosi 0,8% – ostateczna wysokość jest zależna od czasu korzystania z usług SKOK. Umowa w tym wypadku może być podpisana na okres od 3 miesięcy do maksymalnie 2 lat.
 • Lokata praktyczna – ten rodzaj lokaty również jest dedykowany dla stałych klientów Skoku Chmielewskiego. Można ją zawrzeć na maksymalnie 24 miesiące, a wysokość oprocentowania jest zależna m.in. od ilości udziałów.  
 • Lokata rentierska – jest to lokata z możliwością comiesięcznego lub co 3-miesięcznego wpłacania odsetek. Maksymalny czas, na jaki może być zawarta, wynosi 120 miesięcy.
 • Lokata krótkoterminowa – jako jedyna oferowanych lokat ma oprocentowanie stałe – maksymalna wysokość to 0,1%. Może być jednak zawarta na nie dłużej niż 12 miesięcy. 
 • Lokata długoterminowa – jest to chyba jedna z najbardziej opłacalnych lokat oferowanych przez SKOK. W przypadku podpisania umowy na 120 miesięcy oprocentowanie wynosi aż 1,1%.

Skok Chmielewskiego dla firm

Na przestrzeni lat Skok Chmielewskiego opracował również bogatą ofertę dla firm. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o korzystne kredyty m.in. obrotowe, inwestycyjne i finansowe z korzystnym oprocentowaniem i na ciekawych warunkach, ale nie tylko. Oprócz tego SKOK posiada w swojej ofercie wygodny internetowy rachunek zwany eSKOK, który umożliwia prowadzenie finansów firmy. Klienci mają dostęp do swojego konta cały czas – 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Pomaga nie tylko utrzymać porządek w finansach firmy, ale także umożliwia przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych, daje dostęp do wszystkich wykonywanych przelewów czy pozwala na kontrolę posiadanych środków. Ponadto rachunki są podzielone na depozytowe i pożyczkowe. Oferta ta cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i jest w ofercie już od 2015 roku. Konto takie można założyć w każdym oddziale firmy. Lista oddziałów jest dostępna tutaj.

Ubezpieczenia w Skoku Chmielewskiego – czy to się opłaca?

Może się wydawać, że w ofercie Skoku Chmielewskiego znajduje się dosłownie wszystko. Począwszy od pożyczek, kredytów, kont dla firm czy ekologicznych karty VISA z dostępem do ponad 150 walut, a kończąc na świadczeniu usług ubezpieczeniowych swoim klientom. Zarówno majątkowe, osobowe, jak i na życie czy komunikacyjne. Jak widzicie, jednej firmie możecie powierzyć niemal najważniejsze sprawy finansowe. Pewnie wiele z Was zastanawia się, czy to się opłaca tj. ubezpieczyć się w SKOK-u. Czy nie lepiej powierzyć takie rzeczy, firmie ubezpieczeniowej, która się w tym specjalizuje? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, ponieważ im z większej ilości produktów korzystasz w SKOK-u, tym bardziej Ci się to opłaca. Zawsze warto zapoznać się z ofertą w oddziale lub przez infolinię. My dzisiaj nie będziemy się zagłębiać w ten temat, ponieważ jest to sprawa zbyt indywidualna. Z pewnością dużej ilości osób opłaca się ubezpieczyć w Skoku Chmielewskiego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Skok Chmielewskiego – opinie klientów

Jak już wspomnieliśmy na początku, Skok Chmielewskiego przez wiele osób jest uważany za instytucje z sercem na dłoni. Dużą uwagę przykłada do dobra swoich klientów. Nie zapomina również o edukacji ekonomicznej, aby przeciwdziałać wpadaniu w spiralę długów. W internecie znajdziemy masę pozytywnych opinii. Dobre najczęściej dotyczą atrakcyjnych warunków umowy, przyjaznej obsługi klienta oraz prostego procesu wnioskowania o pożyczkę. Żeby jednak zachować balans – wiele osób narzeka, że placówki dla niektórych osób są trudno dostępne np. dla osób mieszkających we Wrocławiu. Najbliższy oddział znajduje się w Kaliszu. Drugi minut to słabo rozwinięta bankowość online. W dzisiejszych czasach w wielu osobom może to przeszkadzać i utrudniać funkcjonowanie w SKOK-u. Na poparcie naszych słów zamieszczamy poniżej niektóre opinie zadowolonych klientów:

Skok Chmielewskiego – najczęściej zadawane pytania

Na zakończenie odpowiemy Wam na kilka najczęściej zadawanych pytań:

 • Jak długo czeka się na udzielenie pożyczki?

Osoby, które są stałymi klientami, otrzymują decyzję pożyczkową w ciągu 15 minut. W innych przypadkach (pod warunkiem, że dostarczy się wszystkie potrzebne dokumenty) ten czas się wydłuża do jednego dnia. 

 • Jakie dokumenty są niezbędne podczas wnioskowania o pożyczkę?

Wystarczy przedstawić dowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i wypełnić wniosek o pożyczkę.

 • Jaka jest minimalna kwota do założenia lokaty?

Minimalna kwota niezbędna do założenia lokaty to 200 zł.

One thought on “Skok Chmielewskiego – pożyczki online – opinie

 1. Skorzystałem w SKOK-u z pożyczki „Witaj”. 4 tysiące, na 12 miesięcy. I polecam. 0% prowizji, atrakcyjne oprocentowanie roczne, niska opłata za przygotowanie. Dużym ich plusem jest to, że akceptują różne dokumenty potwierdzające dochód. Nie tylko umowę o prace, ale też dochody z umowy o dzieło, zlecenie, kontrakt czy też odcinki emerytury i renty. Procedura ubiegania się o pożyczkę nie jest skomplikowana i do ogarnięcia przez każdego. Ja polecam, bo to wygody sposób na finansowanie różnych nieprzewidzianych wydatków.

Comments are closed.