Skok Chmielewskiego – pożyczki online – opinie

Głównym założeniem Skoku Chmielewskiego jest oszczędzanie i rozsądne gospodarowanie pieniędzy. Firma zajmuje się udzielaniem pożyczek o korzystnym oprocentowaniu dla klientów oraz edukacją ekonomiczną. Jest to nic innego, jak Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa (SKOK). Firma powstała już w 1994 roku i od tego czasu kieruje się zasadą samopomocy finansowej. Zgodnie z założeniami firmy główne motto to wzajemna pomoc wszystkich uczestników. Wobec tego przyjrzymy się dzisiaj działaniom i całej ofercie Skoku Chmielewskiego oraz zapoznamy się z opiniami klientów. 

Skok Chmielewskiego - ogólne informacje

Zanim przejdziemy do konkretów, warto zapoznać się z ogólnymi informacjami na temat firmy. Główna siedziba znajduje się w Lublinie, chociaż oddziały są rozsiane niemal po całej polsce - co najmniej po jednym w prawie każdym województwie. Wyjątek stanowi województwo dolnośląskie i pomorskie - tam siedziby SKOK-u jeszcze nie znajdziemy. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że Skok Chmielewskiego nie świadczy usług online. W celu dopełnienia formalności trzeba udać się do punktu. Przez internet można jedynie skontaktować się z doradcą i zbadać swoją zdolność kredytową.

Firma prawie od samego początku swojego istnienia odnosi stały wzrost i dynamicznie się rozwija. Często jest sponsorem lokalnych wydarzeń czy nawet kolonii i obozów dla dzieci. Skok Chmielewskiego jest uczestnikiem międzynarodowych kontraktów, np. z Amerykańską firmą kredytową ze stanu Georgia. Warto w tym miejscu nawiązać do loga firmy - plastra miodu. Jest to symbol oszczędności, samorealizacji oraz pracy, która przynosi zyski i dobrobyt. Istnieje szerokie grono osób, które określają SKOK, jako instytucje z ludzkim sercem, ponieważ znaczna część działalności firmy służy dobru publicznemu. 

Aby przynależeć do SKOKu, należy spełnić proste warunki:

 • zapisać się w punkcie - potrzebny jest do tego dowód osobisty,
 • wpłacić wpisowe, które wynosi 15 zł,
 • trzeba również wykupić minimum jeden udział w wysokości 128 zł. Kwota ta jest zwracana w razie rezygnacji.
 • należy również nabyć wkład własny, który wynosi 2 zł.

Warto jednak wiedzieć, że sam SKOK nie jest bankiem. Jest to Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-kredytowa. Oznacza to, że nie podlega pod prawo bankowe, a pod ustawę o Kasach Spółdzielczych. Nie musicie się jednak tym martwić, ponieważ tak jak inne instytucje jest nadzorowana przez KNF. 

Skok Chmielewskiego - co ma do zaoferowania?

Większość z Was kojarzy zapewne SKOK z pożyczkami. Jest to w 100% prawda, jednak firma ta ma znacznie więcej do zaoferowania. Oprócz oferty małych pożyczek w Skoku Chmielewskiego możemy ubiegać się o kredyty z maksymalnie 10-letnim okresem spłaty, o pożyczki z dodatkowym ubezpieczeniem, konsolidacyjne czy hipoteczne. O różnego rodzaju kredyty mogą ubiegać się wszystkie osoby, które:

 • Posiadają członkostwo w SKOK-u,
 • Wraz z dowodem osobistym udadzą się do oddziału,
 • Przedstawią zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach, 
 • Wypełnią wniosek o pożyczkę,
 • Dokumenty, które akceptuje Skok Chmielewskiego to - umowa o pracę, umowę o dzieło, zlecenie, kontrakt, odcinki z emerytury, dokumenty poświadczające uzyskanie renty oraz dokumenty potwierdzające dochód z tytułu prowadzenia działalności rolniczej.
 • Osoby, które chcą ubiegać się o pożyczkę posiadać obywatelstwo polskie i być w wieku między 18 a 75 rokiem życia.

SKOK oprócz standardowych produktów bankowych zajmuje się również usługami związanymi  z ubezpieczeniami, lokatami, rachunkami oszczędnościowymi oraz posiada bogatą ofertę dla firm. Przyjrzymy się teraz każdemu z oferowanych produktów bankowych.

Skok Chmielewskiego - oferta pożyczek i kredytów

Omówimy teraz wszystkie dostępne kredyty i pożyczki oferowane przez Skok Chmielewskiego.

 • Pierwszy produkt, który przedstawiamy, jest sezonowy. Nazywa się „Ogród marzeń”. Jest to pożyczka udzielana na co najmniej 9 miesięcy jednak nie więcej niż 18. Maksymalna kwota, o jaką mogą ubiegać się klienci, wynosi 6000 zł. Warto tutaj nadmienić, że opłata za przygotowanie kredytu wynosi tylko 10 zł.
 • Drugi produkt, który omówimy, jest stosunkowo nowy, ponieważ możemy z niego skorzystać od 1 września tego roku. Nazywa się „Witaj”. W tej ofercie możemy zaciągnąć kredyt na maksymalnie 4000 zł z okresem spłaty do 12 miesięcy. 
 • „Zrealizuj Plany” to trzeci produkt firmy SKOK. Jest to pożyczka długoterminowa. Może być zaciągnięta aż na 10 lat. Maksymalna kwota, o jaką możemy się ubiegać wynosi 50 000 zł.
 • Kolejna pożyczka nosi nazwę „Pod parasolem ubezpieczeniowym”. Jest to kredyt na nie więcej niż 120 miesięcy z ubezpieczeniem na życie. W tym wypadku nie ma maksymalnej kwoty, o jaką możesz się starać. Wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej.
 • Kolejna możliwość to skorzystanie z pożyczki konsolidacyjnej - kilka zobowiązań finansowych można zamienić w jedną ratę. W tym wypadku minimalna kwota pożyczki wynosi 10 000 zł, a okres kredytowania nie może być dłuższy niż 10 lat.
 • Kolejna możliwość jest dedykowana dla osób, które posiadają kilka udziałów w firmie SKOK. Zależność jest prosta - im więcej udziałów posiada klient, tym większą pożyczkę może uzyskać. 
 • Kolejna propozycja od firmy SKOK to pożyczka hipoteczna. Pożyczone pieniądze mogą być wydane na dowolny cel, jednak nie można ubiegać się o więcej pieniędzy niż 70% wartości nieruchomości, pod którą udzielany jest kredyt.
 • Otwarta linia pożyczkowa jest przeznaczona dla stałych klientów firmy. Daje możliwość ubiegania się o szybką pożyczkę zawsze, kiedy jest ona potrzebna - bez zbędnych formalności i pytań.
 • Druga opcja linii pożyczkowej jest dedykowana klientom, którzy krócej korzystają z oferty SKOK. Można ubiegać się o szybką pożyczkę maksymalnie w wysokości miesięcznego wpływu na konto. 
 • Ostatni produkt pożyczkowy to „Niespodziewane wydatki”. W tym wypadku można ubiegać się o maksymalnie 1000 zł, natomiast na spłatę pieniędzy klienci mają rok.

Z uwagi na szeroki wybór pożyczek w Skoku Chmielewskiego, przedstawimy teraz podsumowanie wiadomości w tabeli:

  Prowizja od kwoty pożyczki Oprocentowanie roczne Opłata za przygotowanie Okres spłaty pożyczki Kwota pożyczki RRSO
Skok Chmielewskiego - Ogród Marzeń 3,5% 6,2% 10 zł 9-18 miesięcy do 6 000 zł 14,3%
Skok Chmielewskiego - Witaj 0% 7,2% 50 zł do 12 miesięcy do 4 000 zł 12,97%
Skok Chmielewskiego - Zrealizuj Plany w zależności od posiadanych udziałów - 10%, 12% lub 16% 7,2% 100 zł do 10 lat do 50 000 zł 10,94%
Skok Chmielewskiego - Pod Parasolem ubezpieczeniowym 7% lub 8,5% 7,2% 60 zł od 12 do 120 miesięcy brak 16,69%
Skok Chmielewskiego - pożyczka konsolidacyjna  21% 7,2% 200 zł od roku do 10 lat min. 10 000 zł 15,64%
Skok Chmielewskiego - korzystne udziały 2% 7% 50 zł 12 miesięcy do 19 200 zł 18,9%
Skok Chmielewskiego - pożyczka hipoteczna 6,96% 7,2% 50 zł od 3 do 20 lat 70% wartości nieruchomości 8,78%
Skok Chmielewskiego - otwarta linia 6x12 5% 7,2% 50 zł do 12 miesięcy 6 x więcej niż regularne wpływy 14,86%
Skok Chmielewskiego - linia pożyczkowa 3% 7,2% 50 zł do 12 miesięcy wysokość miesięcznego wpływu 13,97%
Skok Chmielewskiego - niespodziewane wydatki 1,5% 5% 20% do 12 miesięcy 1 000 zł 8,81%

Lokaty w Skoku Chmielewskiego - czy warto?

Skok Chmielewskiego dysponuje również bogatą ofertę lokat bankowych. Z pewnością każdy z potencjalnych klientów znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. 

 • Lokata wNET - pierwsza propozycja jest przeznaczona dla klientów, którzy posiadają rachunek. Maksymalne zmienne oprocentowanie wynosi 0,8% - ostateczna wysokość jest zależna od czasu korzystania z usług SKOK. Umowa w tym wypadku może być podpisana na okres od 3 miesięcy do maksymalnie 2 lat.
 • Lokata praktyczna - ten rodzaj lokaty również jest dedykowany dla stałych klientów Skoku Chmielewskiego. Można ją zawrzeć na maksymalnie 24 miesiące, a wysokość oprocentowania jest zależna m.in. od ilości udziałów.  
 • Lokata rentierska - jest to lokata z możliwością comiesięcznego lub co 3-miesięcznego wpłacania odsetek. Maksymalny czas, na jaki może być zawarta, wynosi 120 miesięcy.
 • Lokata krótkoterminowa - jako jedyna oferowanych lokat ma oprocentowanie stałe - maksymalna wysokość to 0,1%. Może być jednak zawarta na nie dłużej niż 12 miesięcy. 
 • Lokata długoterminowa - jest to chyba jedna z najbardziej opłacalnych lokat oferowanych przez SKOK. W przypadku podpisania umowy na 120 miesięcy oprocentowanie wynosi aż 1,1%.

Skok Chmielewskiego dla firm

Na przestrzeni lat Skok Chmielewskiego opracował również bogatą ofertę dla firm. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o korzystne kredyty m.in. obrotowe, inwestycyjne i finansowe z korzystnym oprocentowaniem i na ciekawych warunkach, ale nie tylko. Oprócz tego SKOK posiada w swojej ofercie wygodny internetowy rachunek zwany eSKOK, który umożliwia prowadzenie finansów firmy. Klienci mają dostęp do swojego konta cały czas - 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Pomaga nie tylko utrzymać porządek w finansach firmy, ale także umożliwia przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych, daje dostęp do wszystkich wykonywanych przelewów czy pozwala na kontrolę posiadanych środków. Ponadto rachunki są podzielone na depozytowe i pożyczkowe. Oferta ta cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i jest w ofercie już od 2015 roku. Konto takie można założyć w każdym oddziale firmy. Lista oddziałów jest dostępna tutaj.

Ubezpieczenia w Skoku Chmielewskiego - czy to się opłaca?

Może się wydawać, że w ofercie Skoku Chmielewskiego znajduje się dosłownie wszystko. Począwszy od pożyczek, kredytów, kont dla firm czy ekologicznych karty VISA z dostępem do ponad 150 walut, a kończąc na świadczeniu usług ubezpieczeniowych swoim klientom. Zarówno majątkowe, osobowe, jak i na życie czy komunikacyjne. Jak widzicie, jednej firmie możecie powierzyć niemal najważniejsze sprawy finansowe. Pewnie wiele z Was zastanawia się, czy to się opłaca tj. ubezpieczyć się w SKOK-u. Czy nie lepiej powierzyć takie rzeczy, firmie ubezpieczeniowej, która się w tym specjalizuje? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, ponieważ im z większej ilości produktów korzystasz w SKOK-u, tym bardziej Ci się to opłaca. Zawsze warto zapoznać się z ofertą w oddziale lub przez infolinię. My dzisiaj nie będziemy się zagłębiać w ten temat, ponieważ jest to sprawa zbyt indywidualna. Z pewnością dużej ilości osób opłaca się ubezpieczyć w Skoku Chmielewskiego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Skok Chmielewskiego - opinie klientów

Jak już wspomnieliśmy na początku, Skok Chmielewskiego przez wiele osób jest uważany za instytucje z sercem na dłoni. Dużą uwagę przykłada do dobra swoich klientów. Nie zapomina również o edukacji ekonomicznej, aby przeciwdziałać wpadaniu w spiralę długów. W internecie znajdziemy masę pozytywnych opinii. Dobre najczęściej dotyczą atrakcyjnych warunków umowy, przyjaznej obsługi klienta oraz prostego procesu wnioskowania o pożyczkę. Żeby jednak zachować balans - wiele osób narzeka, że placówki dla niektórych osób są trudno dostępne np. dla osób mieszkających we Wrocławiu. Najbliższy oddział znajduje się w Kaliszu. Drugi minut to słabo rozwinięta bankowość online. W dzisiejszych czasach w wielu osobom może to przeszkadzać i utrudniać funkcjonowanie w SKOK-u. Na poparcie naszych słów zamieszczamy poniżej niektóre opinie zadowolonych klientów:

Skok Chmielewskiego - najczęściej zadawane pytania

Na zakończenie odpowiemy Wam na kilka najczęściej zadawanych pytań:

 • Jak długo czeka się na udzielenie pożyczki?

Osoby, które są stałymi klientami, otrzymują decyzję pożyczkową w ciągu 15 minut. W innych przypadkach (pod warunkiem, że dostarczy się wszystkie potrzebne dokumenty) ten czas się wydłuża do jednego dnia. 

 • Jakie dokumenty są niezbędne podczas wnioskowania o pożyczkę?

Wystarczy przedstawić dowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i wypełnić wniosek o pożyczkę.

 • Jaka jest minimalna kwota do założenia lokaty?

Minimalna kwota niezbędna do założenia lokaty to 200 zł.


Serwis nie jest doradcą finansowym ani nie prowadzi działalności maklerskiej. Żadne dane ani informacje zamieszczone w serwisie nie stanowią porady finansowej, oferowania, rekomendacji ani nakłaniania odnoszących się do kupna, sprzedaży lub trzymania instrumentów i produktów finansowych.

One thought on “Skok Chmielewskiego – pożyczki online – opinie

 1. Skorzystałem w SKOK-u z pożyczki „Witaj”. 4 tysiące, na 12 miesięcy. I polecam. 0% prowizji, atrakcyjne oprocentowanie roczne, niska opłata za przygotowanie. Dużym ich plusem jest to, że akceptują różne dokumenty potwierdzające dochód. Nie tylko umowę o prace, ale też dochody z umowy o dzieło, zlecenie, kontrakt czy też odcinki emerytury i renty. Procedura ubiegania się o pożyczkę nie jest skomplikowana i do ogarnięcia przez każdego. Ja polecam, bo to wygody sposób na finansowanie różnych nieprzewidzianych wydatków.

Comments are closed.