woman wearing white dress shirt

Smartney – chwilówki online – opinie

Prawdą jest, że pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe są coraz bardziej popularne w Polsce. Wysokie zapotrzebowanie na szybką gotówkę stwarza przestrzeń do tworzenia coraz lepszych ofert. Na rynku dostępna jest pożyczka ratalna Smartney, która łączy w sobie cechy kredytu konsumenckiego z szybkością i wygodą chwilówek. Dowiedz się więcej na temat pożyczki Smartney.

Smartney – co to jest?

Firma Smartney należy do francuskiej grupy o nazwie Oney Bank, która działa na rynku bankowym od przeszło 35 lat. Instytucja obsługuje ponad 7,6 mln klientów w 11 krajach. W Polsce firma działa od 2018 roku i współpracuje z takimi podmiotami jak Auchan, Credit Agricole czy Leroy Merlin.

Czy Smartney to wiarygodna firma?

Każda osoba podejmująca decyzję o zaciągnięciu pożyczki online powinna sprawdzić przedsiębiorstwo, korzystając z rejestru instytucji pożyczkowych. Firma Smartney Sp. z o.o. została wpisana do rejestru przedsiębiorców w Polsce (wydział gospodarczy). Posiada wpis do rejestru wydany przez Komisję Nadzoru Finansowego, podlega także nadzorowi ze strony UOKIK. Kapitał zakładowy Smartney Sp. z o.o wynosi 20 000 000 zł. Firma cieszy się uznaniem na rynku, o czym świadczą pozytywne opinie o Smartney.

Pożyczka online – czym wyróżnia się oferta produktowa Smartney?

Smartney wyróżnia się na tle konkurencji dzięki innowacyjności. W Smartney logo stworzone zostało z połączenia słów „smart”, „smile” oraz „money”, aby podkreślić zalety firmy. Smartney oferuje stosunkowo wysoką kwotą, czyli 60 000 zł pożyczki rozłożonej na długi okres spłaty wynoszący nawet 5 lat. Instytucja opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, ponieważ pożyczkę można otrzymać, korzystając jedynie z urządzenia z dostępem do internetu. Proces od złożenia wniosku online do otrzymania gotówki na konto bankowe może potrwać jedyne 30 minut. Pożyczki Smartney są korzystnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują pokaźnego zastrzyku gotówki przy jednoczesnym długim okresie spłaty zadłużenia.

Smartney wniosek, czyli jak wziąć pożyczkę online

W jaki sposób otrzymać pożyczkę Smartney? Nie trzeba wychodzić z domu. Oto prosty proces wnioskowania ograniczający się do kilku kroków:

Wybór kwoty i ilości rat

Wystarczy wpisać potrzebne informacje (kwota pożyczki oraz okres kredytowania) na stronie internetowej firmy. Za pomocą suwaka można łatwo sprawdzić, jaka kwota okaże się odpowiednia i jaki będzie całkowity koszt pożyczki. Wybór kwoty i ilości rat ma wpływ na wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Im dłuższy okres spłaty należności, tym niższa okaże się roczna stopa oprocentowania RRSO. Możliwe jest rozłożenie rat na 5 lat (dotyczy pożyczki w wysokości 60 000 zł), a nawet na 7 lat (dotyczy niższych kwot).

Wybranie opcji „Złóż wniosek” i uzupełnienie danych

Kliknięcie przycisku „Złóż wniosek” prowadzi do miejsca, gdzie należy uzupełnić dane. Do złożenia wniosku wystarczy jedynie dowód osobisty. Należy wprowadzić poprawne dane wnioskodawcy. W Smartney rejestracja następuje szybko i wygodnie.

Weryfikacja, czyli potwierdzenie tożsamości online

Szybka weryfikacja tożsamości następuje za pomocą trzech prostych metod:

 • tradycyjny przelew na kwotę 1 grosza,
 • szybki przelew Blue Media na kwotę 1 zł (złotówka zostaje zwracana),
 • zalogowanie się do konta osobistego za pomocą aplikacji Kontomatik.

Akceptacja oferty Smartney i otrzymanie środków na konto klienta

W ciągu kilku minut ustalana jest zdolność kredytowa wnioskodawcy. Smartney informuje, czy nastąpiła pozytywna weryfikacja wniosku. Po zawarciu umowy środki na koncie mogą pojawić się już w ciągu 30 minut (maksymalnie w ciągu następnego dnia roboczego).

Pożyczka Smartney – jakie dokumenty są wymagane ?

Pożyczka Smartney to minimum formalności do spełnienia. Aby ubiegać się o pożyczkę Smartney wystarczą dane zawarte w dowodzie osobistym. Firma nie wymaga zaświadczenia o dochodach ani zaświadczenia o stałym zatrudnieniu.

Jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać pożyczkę w Smartney?

W Smartney przyznawalność pożyczek jest wysoka. Warunkiem przyznania pożyczki jest spełnienie kryterium wiekowego (od 23 do 70 lat) oraz posiadanie rachunku bankowego. Podstawą pozytywnej oceny zdolności kredytowej jest regularny dochód. Smartney nie wymaga od wnioskodawcy stałego zatrudnienia, jednak istotna jest regularność wpływów na konto. Dopuszczalne źródła dochodu pożyczkobiorcy to m.in:

 • emerytura,
 • renta,
 • świadczenia 500+,
 • świadczenia alimentacyjne,
 • stypendium,
 • dochody z tytułu umów cywilnoprawnych,
 • świadczenia socjalne.

Czy Smartney sprawdza BIK?

Weryfikacja rachunku wnioskodawcy pozwala firmie określić jego zdolność kredytową. Następnie pożyczkobiorca sprawdzany jest w bazach dłużników Smartney. W celu weryfikacji historii kredytowej firma korzysta również z krajowych baz dłużników, takich jak:

 • Biuro Informacji Kredytowej,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej,
 • CRIF.

Warto zaznaczyć, że posiadanie zadłużenia w innych instytucjach bankowych nie skreśla wnioskodawcy z ubiegania się o pożyczkę Smartney. Istotne jest natomiast niezaleganie z opłatami i regularność spłacanego zadłużenia.

Jakie są koszty pożyczki w Smartney?

Na stronie pożyczkodawcy dostępne jest wygodne narzędzie, za pomocą którego można sprawdzić koszty pożyczki. Korzystając z suwaka, można ustalić wnioskowaną kwotę i ilość rat. W przejrzysty sposób można sprawdzić, ile wyniesie rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli jaki będzie całkowity koszt kredytu. Zdobędziemy informacje ukazujące oprocentowanie zmienne oraz jaka będzie całkowita kwota kredytu bez kredytowanych kosztów. Warto przedstawić przykład reprezentatywny, który dotyczy pożyczki „Nowoczesna”:

 • Całkowita kwota do zapłaty – 20 557,05 zł
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO – 15,32%
 • Całkowita kwota kredytu bez kredytowanych kosztów – 14 160,81 zł
 • Oprocentowanie zmienne 7,2%
 • Całkowity koszt kredytu wynosi 6 396,24 zł (w tym prowizja 2 769,86 zł oraz odsetki 3 626,38 zł)

Podany przykład reprezentatywny zakłada 65 miesięcznych równych rat po 311,42 zł, a ostatnia rata wyrównująca byłaby równa 314,75 zł. Kalkulacja została wykonana dnia 4.10.2021 r i dotyczy pożyczki w wysokości 14 160,81 zł. W celu uzyskania więcej informacji wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy i ustalić przykład reprezentatywny dostosowany do własnych potrzeb i możliwości.

Smartney pożyczki – wady i zalety

Smartney bank – jakie są zalety pożyczki?

 • wysokie kwoty udzielanych pożyczek sięgające nawet 60 tys. zł
 • minimum formalności – aby uzyskać pożyczkę wystarczy posiadać dowód osobisty
 • krótki okres oczekiwania na pożyczkę – pieniądze mogą znaleźć się na koncie już w 30 minut
 • rozłożenie zadłużenia na miesięczne równe raty na długi okres
 • łatwy i szybki sposób weryfikacji danych
 • korzystna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

Pożyczka Smartney – jakie są jej wady?

 • pożyczki udzielane są osobom w wieku od 23 do 70 lat
 • firma sprawdza bazy dłużników w celu oceny zdolności kredytowej

Smartney – opinie

Opinie o Smartney są pozytywne. Klienci doceniają wysoką kwotę pożyczki, jakiej nie można uzyskać w innych instytucjach pozabankowych. Na forum o Smartney można również przeczytać, że pożyczkobiorcy są zadowoleni z długiego okresu spłaty zadłużenia. W Smartney przyznawalność, czyli pozytywne rozpatrzenie wniosków, jest wysoka, co również wpływa na pozytywne oceny.

Smartney opinie na forum

Dla Smartney opinie klientów są istotne, gdyż pozwalają firmie rozwijać się i stworzyć kolejną atrakcyjną ofertę. Na temat Smartney można przeczytać w internecie – warto przejrzeć porównywarkę chwilówek oraz ranking pożyczek. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co sądzą klienci, warto wpisać w okno wyszukiwarki hasło „Smartney kredyty opinie” lub „bank Smartney opinie”. Należy zaznaczyć, że szukając w internecie opinii o Smartney na forum, należy wpisać odpowiednią frazę. Nie można pomylić nazwy firmy z „smart ney” czy „smartnej”.

Smartney kontakt – jak skontaktować się z firmą?

Szczegółowe dane firmy Smartney Sp z o.o. znajdują się na stronie internetowej smartney.pl Kontakt z instytucją można nawiązać poprzez rozmowę z konsultantem na czacie, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty email.

Godziny pracy infolinii to:

poniedziałek-piątek 8.00-21.00

sobota-niedziela 9.00-16.00

Podsumowanie oferty pożyczkowej w Smartney

Smartney to godna zaufania firma wpisana do rejestru przedsiębiorców (informacje można uzyskać w wydziale gospodarczym KRS). Smartney wyróżnia się wśród firm pożyczkowych ze względu na dogodną ofertę produktową, która nierzadko okazuje się korzystniejsza niż kredyt gotówkowy, jaki można uzyskać w bankach. Roczna stopa oprocentowania RRSO, czyli całkowita kwota do spłaty jest korzystna, biorąc pod uwagę odległy termin spłaty i wysoką kwotę pożyczki. Na stronie internetowej Smartney można sprawdzić, ile kosztuje pożyczka oraz jaka będzie całkowita kwota kredytu bez kredytowanych kosztów. Oprocentowanie zmienne 7,2 % wpływające na całkowity koszt kredytu to korzystna okazja dla wszystkich, którzy potrzebują dużego zastrzyku gotówki.

 

Pytania i odpowiedzi na temat pożyczki Smartney

Czy Smartney dzwoni do pracodawcy?

Nie. Firma nie kontaktuje się z pracodawcą wnioskodawcy.

Smartney wcześniejsza spłata, czyli czy można wcześniej spłacić pożyczkę?

Tak. Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości zadłużenia. Wcześniejsza spłata wiąże się z obniżeniem kredytowanych kosztów i częściowym zwrotem prowizji.

Smartney konsolidacja, czyli czy można skonsolidować wiele zadłużeń?

Tak. W Smartney istnieje możliwość konsolidacji pozostałych zobowiązań w jedną lżejszą ratę. Podczas konsolidacji można uzyskać dodatkową gotówkę.

Smartney windykacja, czyli co się stanie, jeśli nie spłaci się raty na czas?

W pierwszej kolejności firma wyśle do klienta monit przypominający o konieczności uregulowania należności. Jeśli raty nie są spłacane przez długi czas, instytucja może wypowiedzieć umowę i przekazać sprawę windykacji w celu egzekucji należności.

Jak można sprawdzić aktualne oprocentowanie?

W celu uzyskania informacji na temat aktualnego oprocentowania w Smartney, zaloguj się do Strefy Klienta. Na indywidualnym koncie klienta można sprawdzić harmonogram spłat (w tym wysokość ostatniej raty wyrównującej).

Czy w Smartney można mieć 2 pożyczki?

Tak. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma wprowadziła usługę Smartney BIS, dzięki której wybrani klienci mogą skorzystać z równoległej pożyczki.

Pożyczka Smartney opinie – gdzie można znaleźć recenzje na temat oferty?

Informacje na temat oferty można znaleźć na stronie internetowej Smartney. Można również wpisać w wyszukiwarkę hasło „Smartney pożyczka opinie”, by znaleźć oceny i recenzje klientów.

Smartney wakacje kredytowe – czy możliwa jest przerwa w spłacaniu należności?

Możliwe jest zawieszenie wykonania umowy do 3 rat. Należy jednak spełnić określone warunki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na smartney.pl

Smartney strefa klienta logowanie – co zrobić gdy wpiszemy na stronie Smartney błędny login lub hasło?

W Smartney logowanie jest proste. Wystarczy na stronie pożyczkodawcy przejść do profilu klienta, wpisując Smartney login (czyli numer klienta z umowy lub adres email) oraz hasło. W przypadku problemów z logowaniem wystarczy kliknąć przycisk „Przypomnij hasło” i postępować według instrukcji zawartej w wiadomości.

Jakie mogą być powody odrzucenia wniosku?

Firma może odrzucić wniosek z powodu zbyt małej zdolności kredytowej (np. spowodowanej niespłacaniem innych należności). Powodem odrzucenia mogą okazać się błędy we wniosku lub brak weryfikacji klienta (wtedy pojawia się komunikat „brak ponownego wykonania przelewu”).

Czy Smartney wysyła papierowe umowy?

Proces zawarcia umowy przebiega w nowoczesny sposób za pośrednictwem internetu i nie wymaga papierowej wersji dokumentów. Zatwierdzona umowa online powoduje wypłatę środków.

Smartney praca – jak można zatrudnić się w firmie?

Informacje na temat pracy w Smartney znajdują się na stronie internetowej firmy w zakładce „Kariera”.

One thought on “Smartney – chwilówki online – opinie

 1. Polecam. Bardzo fajny produkt finansowy dla każdego, kto potrzebuje gotówki na cito. I to nawet większej, bo otrzymać można nawet 60 tyś. zł. Bardzo prosta procedura przyznawania. Prosta weryfikacja klientów. Wszystko do załatwienia online, bez wychodzenia z domu. Z innych plusów – długi okres spłaty, korzystne oprocentowanie, pieniądze w pół godziny na koncie. W razie wątpliwości jest też infolinia, na której można dopytać o szczegóły. Krótko mówiąc – łatwo, szybki i bezproblemowo.

Comments are closed.