MacBook Pro

Pożyczka online z komornikiem

Może się wydawać, że osoby znacznie zadłużone nie mają żadnych szans na uzyskanie pożyczki pozabankowej, chociaż mogą pilnie potrzebować pieniędzy np. na uregulowanie zadłużenia. Są jednak firmy pożyczkowe, które akceptują zapisy w Biurze Informacji Kredytowej o zaległościach i oferują pomocne pożyczki także dla tych, którzy są w bazach dłużników, a także mają niską zdolność kredytową, problemy z komornikiem lub firmą windykacyjną czy kłopoty ze spłatą zobowiązań.

Jak wnioskować o pożyczkę z komornikiem?

Jeśli pożyczkobiorca chce skorzystać z usług firm pożyczkowych, dla których figurowanie
w rejestrze Biura Informacji Kredytowej czy posiadanie innych zadłużeń kredytowych nie jest przeszkodą w udzieleniu pożyczki, nie musi obawiać się długich, skomplikowanych procedur. Składa bowiem taki sam wniosek, jak każdy inny klient. Wypełnia online na stronie internetowej pożyczkodawcy formularz rejestracyjny, w którym wpisuje takie dane jak: imię
i nazwisko, numer PESEL, serię i numer dowodu czy rachunek bankowy, na które mają zostać przelane pieniądze. Po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego (1 gr lub 1 zł) przychodzi decyzja o udzieleniu pożyczki. Pieniądze otrzymuje się od ręki, w ciągu nawet kilku minut.

Ile można pożyczyć w ramach pożyczki z komornikiem?

Wysokość pożyczki różni się w zależności od ofert w firmach pożyczkowych. Warto mieć jednak na uwadze to, że kwoty pożyczek oferowane osobom zadłużonym bywają niższe.
W Optima Pożyczki można pożyczyć od 500 do 20 000 zł z okresem spłaty od 6 do nawet 24 miesięcy. Profi Credit oferuje natomiast do 12 000 zł na okres od 24 do 36 miesięcy. Pożyczkę dla zadłużonych ma w swojej ofercie również SKOK, w którym można pożyczyć do 150 000 zł na konsolidację znaczących długów na okres nawet 120 miesięcy. Trzeba jednak pamiętać
o tym, że często w przypadku tak dużej pożyczki wymagane jest posiadanie poręczyciela lub być gotowość na wzięcie pożyczki pod zastaw majątku.

FAQ – pytania i odpowiedzi

Dla kogo są pożyczki z komornikiem?

Pożyczki z komornikiem są dla osób obecnych w bazach dłużników, figurujących
w rejestrze Biura Informacji Kredytowej, a także tych, którzy mają niską zdolność kredytową, problemy z komornikiem i windykacją czy ze spłatą zobowiązań.

Czy w przypadku zadłużenia proces wzięcia pożyczki pozabankowej
z komornikiem będzie utrudniony?

Nie, jeśli klient korzysta z usług takich firm, które nie uważają zapisu w rejestrze Biura Informacji Kredytowej czy innych zadłużeń za przeszkodę. Wtedy procedury są takie, jak w przypadku innych pożyczek.

Jak należy wnioskować o pożyczkę z komornikiem?

Wystarczy wypełnić wniosek online na stronie internetowej firmy pożyczkowej, uzupełniając go o takie dane jak: imię i nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu osobistego oraz numer konta bankowego. Kolejnym krokiem jest przelew weryfikacyjnym, po którym pożyczkobiorca otrzymuje decyzję o przyznaniu pożyczki.

Jaka może być wysokość pożyczki z komornikiem?

Różni się ona w zależności od firmy pożyczkowej, którą wybierze klient. Optima Pożyczki oferuje od 500 do 20000 zł z okresem spłaty od 6 do 24 miesięcy, Profi Credit natomiast do 12 000 zł na czas od 24 do 36 miesięcy. W SKOK można pożyczyć do 150 000 zł na nawet 120 miesięcy.

Czy wzięcie większej pożyczki z komornikiem wiąże się z innymi formalnościami?

Często tak, ponieważ do wzięcia większej pożyczki może być potrzebne poręczenie
w ramach jej dodatkowego zabezpieczenia bądź oddanie pod zastaw majątku.